​ولیعهد سعودی در ژاپن؛ دیدارهای ثمربخش با سران گروه ۲۰

​ولیعهد سعودی در ژاپن؛ دیدارهای ثمربخش با سران گروه ۲۰

شنبه, 29 ژوئن, 2019 - 18:30

شاهزاده محمد بن سلمان بن عبدالعزیز، ولیعهد، معاون رئیس شورای وزیران، وزیر دفاع و رئیس هیئت سعودی در نشست گروه بیست، سلسله دیدارهایی را با رهبران و سران کشورهای عضو این مجموعه در اوزاکای ژاپن برگزار کرد و گفتگوهایی در زمینه‌های همکاری مشترک و بررسی راه‌های ضامن توسعه و تقویت آنها انجام داد.

به گزارش الشرق الاوسط، شاهزاده محمد بن سلمان امروز در اوزاکا ژابن با ترزا می نخست‌وزیر بریتانیا دیدار کرد و تحولات منطقه وتلاش‌ها برای آنها را مورد بررسی قرار داد.

شاهزاده بن سلمان همچنین با ماوریسیو ماکری رئیس‌جمهور آرژانتین دیدار کرد.

در این دیدار افق‌های همکاری میان دو کشور و راه‌های توسعه آن برای خدمت منافع دو کشور را مورد بررسی قرار گرفت؛ ولیعهد سعودی همچنین با عبدالفتاح السیسی رئیس‌جمهور مصر دیدار کرد و روابط برادرانه میان دو کشور و تحولات منطقه و تلاش برای آنها را مورد بررسی قرار داد.

وی در ادامه با جاییر بولسونارو رئیس‌جمهوری برزیل دیدار کرد که در این دیدار روابط میان دو کشور و راه‌های توسعه آن در همه زمینه‌ها مورد بررسی قرار گرفت.

محمد بن سلمان همچنین با سیریل رامافوزا رئیس‌جمهوری آفریقای جنوبی دیدار کرد و مسایل مربوط به سرمایه‌گذاری و همکاری در زمینه محصولات نظامی مورد بررسی قرار گرفت.

بن سلمان در ادامه با جوکو ویدودو رئیس‌جمهور اندونزی دیدار کرد که در این دیدار روابط میان سعودی و اندونزی ومسایل مربوط به سرمایه‌گذاری مورد بررسی قرار گرفت.

از سوی دیگر، شاهزاده محمد بن سلمان با دیوید مالباس رئیس گروه بانک جهانی دیدار کرد.

در این دیدار زمینه‌های همکاری میان سعودی و بانک جهانی و تعدادی از موضوعات مورد توجه مشترک مورد بررسی قرار گرفت.

در ادامه حضور شاهزاده محمد بن سلمان بن عبدالعزیز در ژاپن، او به همراه رهبران و روسای هیئت‌های کشورهای گروه بیست در حاشیه نشست اصلی در اوزاکای ژاپن، در جلسهٔ ویژه «توانمندسازی اقتصادی زنان» شرکت کرد.

در این جلسه ویژه، تعدادی از گزارش‌های ویژه سازمان‌های بین‌المللی دربارهٔ تلاش‌های صورت گرفته در راستای توانمندسازی زنان ارائه شد.

سخنرانان این جلسه، به مهمترین تلاش‌ها در راستای حمایت اقتصادی از زنان و اهمیت این موضوع در افزایش تولید ملی کشورها پرداختند. همچنین بر ضرورت همکاری با کشورهای کمتر توسعه یافته در از بین بردن بی سوادی فنی در میان زنان، اشاره کردند.

آموزش حرفه ای زنان، کارآفرینی برای زنان، افزایش مشارکت زنان در بازار کار و ایجاد فرصت‌های شغلی یکسان، از دیگر موضوعاتی بود که در این جلسه ویژه به آن پرداخته شد.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای