آغاز مجموعه کنسرت های تابستانه بزرگان آواز خلیجی و عربی در سعودی

آغاز مجموعه کنسرت های تابستانه بزرگان آواز خلیجی و عربی در سعودی

شنبه, 22 ژوئن, 2019 - 19:30

مجموعه کنسرت های «موسم المملکه» زیر نظر هیات عمومی تفریح سعودی برگزار شد که با استقبال گسترده مردم و گردشگران در سعودی روبرو شد. بزرگان آواز خلیجی و عربی طی دو روز زیباترین ترانه های کلاسیک و اصیل را اجرا کردند.


ستارگان آواز خلیجی مثل عبادی الجوهر و رابح صقر و خالد عبد الرحمان و الشاب عایض روزهای پنجشنبه و جمعه (۲۰ و ۲۱ ژوئن) در شهر عرعر کنسرت داشتند که تماشاگران حاضر را به وجد آوردند.


تمام بلیت های این دو کنسرت که برای اولین بار در این شهر مرزی در شمال کشور برگزار شد از چند روز پیش به فروش رفت. از این رو برگزارکنندگان حدود هزار صندلی اضافی در نظر گرفتند.

گروهی از بزرگان آواز خلیجی در دو کنسرت جاودانه بهترین ترانه های خود را اجرا کردند.

عبادی الجوهر و خالد عبد الرحمان روز جمعه (۲۱ ژوئن) در شهر عرعر کنسرت داشتند. این اولین اجرای این دو خواننده در این شهر است و با ترانه های زیبا و عاشقانه شبی فراموش نشدنی را برای تماشاگران رقم زدند.

کنسرت رابح صقر و الشاب عایض روز پنجشنبه (۲۰ ژوئن) برگزار شد که استقبال از این دو کنسرت هم گسترده بود.

رابح صقر در کنسرت خود در شهر عرعر با اجرای آهنگ «صدقینی» (باورم کن)‌ اشک در چشمانش حلقه کرده بود. این خواننده سعودی پیشتر گفته بود که این ترانه را برای مادرش خوانده است.

رابح صقر و اصاله نصری و نوال الکویتیه و اسماء المنور و راشد الفارس در روز ۲۹ ژوئن در جده کنسرت برگزار می کنند.


فعالیت های موسیقی و آواز «صیف ابها» (تابستان ابها) نیز شاهد کنسرت بزرگان آواز خلیجی از جمله محمد عبده معروف به فنان العرب و فارس مهدی است.

شماری از خوانندگان سعودی و عرب در استان القطیف اجرا داشتند.


کنسرت عاصی الحلانی و ولید الشامی با استقبال گسترده همراه بود. مردم از ساعات اولیه روز برای لذت بردن از صدای این دو خواننده تجمع کردند و تا سحرگاه روز بعد شادی و پایکوبی ادامه داشت.


ترانه «یا میمه جنب الخیمه» عاصی الحلانی با استقبال چشمگیر روبرو شد. این ترانه جزو آهنگ های بسیار معروف دهه هفتاد و هشتاد است.


الحلانی در گفتگو با رسانه ها گفت که چندی پیش کنسرت بسیار عالی و تاریخی در ریاض اجرا کرده و الان نیز همین اتفاق در کنسرت القطیف افتاد.

ستاره آواز خلیجی عبد الله الرویشد و خالد الملا و مساعد البلوشی نیز در روزهای بعدی در سعودی اجرا داشتند.

گروهی از ستارگان و بزرگان آواز خلیجی و عربی در شهرهای گوناگون سعودی مثل جده و طائف و ابها و نماص و تبوک و باحه کنسرت دارند.


محمد عبده و فارس مهدی در ۱۲ جولای در ابها کنسرت برگزار می کنند. کنسرت ماجد المهندس خواننده عراقی و نجوا کرم خواننده لبنانی در ابها در ۱۹ جولای برگزار می شود.

کاظم الساهر خواننده عراقی در ۱۲ جولای کنسرت برگزار می کند. الساهر ترانه های عاشقانه معروف نزار قبانی شاعر پرآوازه عرب و معروف به شاعر عاشقانه ها و زن را اجرا می کند.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای