انهدام دو پهپاد حوثی ارسال شده به سمت عسیر و جازان

انهدام دو پهپاد حوثی ارسال شده به سمت عسیر و جازان

ائتلاف عربی زاغه‌های موشکی حوثی‌ها در صعده و توپخانه آنها در کتاف را منهدم کرد
یکشنبه, 30 ژوئن, 2019 - 10:45

فرماندهی مشترک ائتلاف عربی از انهدام دو پهپاد شورشیان حوثی مورد حمایت ایران که به سوی یک منطقهٔ مسکونی در عسیر و از صنعاء به سوی جازان ارسال شده بودند خبر داد.

 به گزارش الشرق الاوسط، سرتیپ ترکی المالکی سخنگوی رسمی ائتلاف حامی دولت قانونی در یمن گفت: نیروهای ائتلاف موفق شدند شامگاه روز گذشته یک پهپاد شورشیان حوثی که به‌سوی یک منطقهٔ مسکونی مملو از غیرنظامیان در منطقهٔ عسیر ارسال شده بود را در رأس ساعت ۱۱:۴۵ منهدم کنند.

 المالکی همچنین گفت: نیروهای ائتلاف موفق شدند رأس ساعت ۲۲:۴۵ دقیقه یک پهپاد شورشیان تروریست حوثی مزدور ایران که از صنعا به سوی جازان ارسال شده بود را رهگیری و منهدم کنند.

وی افزود: شورشیان تروریست حوثی همچنان با ارسال پهپادهای خود برای انجام عملیات انفجاری و هدف‌گیری غیرنظامیان و مراکز غیرنظامی به سیاست‌های ضد انسانی خود ادامه داده‌اند اما هیچ نتیجه‌ای از عملیات‌ها نگرفته و پهپادهایشان به‌طور کامل منهدم شده‌است.

به گفته وی، ما نسبت به تداوم سازوکارهای جدی برای متوقف کردن اقدامات تروریستی حوثی وفق قوانین بین‌المللی و انسانی تأکید می‌کنیم.

از سوی دیگر، جنگنده‌های ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن شنبه ۲۹ ژوئن در حملاتی هوایی اماکن استقرار شبه‌نظامیان حوثی و تسلیحات پیشرفته آنها در شهرستان کتاف از توابع استان صعده در شمالی‌ترین نقطه یمن را منهدم کردند.

مرکز اطلاع‌رسانی محور عملیاتی شهرستان کتاف اعلام کرد نیروی هوایی ائتلاف زاغه‌های موشکی و انبار تسلیحات شبه‌نظامیان حوثی در دره حضوان واقع در نزدیکی مرکز شهرستان کتاف در استان صعده که خاستگاه اصلی حوثی‌ها است را بمباران کرد.

این مرکز اطلاع‌رسانی همچنین توضیح داد که بمباران هوایی مخزن موشک‌های حوثی را منفجر کرده و تعدادی از عناصر شبه‌نظامی حوثی نیز در حمله جنگنده‌های ائتلاف کشته شده‌اند.

علاوه بر آن جنگنده‌های ائتلاف در حملات هوایی پی در پی مواضع شبه‌نظامیان حوثی در منطقه الفحلوین در مجاورت با مرکز شهرستان کتاف را بمباران کردند که منجر به انهدام توپخانه حوثی‌ها و کشته شدن تعدادی از عناصر آنها شد.

جنگنده‌های ائتلاف همچنین حملاتی هوایی را علیه مواضع و محل استقرار شبه‌نظامیان حوثی در دو منطقه الغول و العشاش نزدیک به مرکز شهر کتاف انجام دادند که تلفات جانی و مادی برای شبه‌نظامیان حوثی به همراه داشت.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای