الجبیر: به ایران اجازه ادامه سیاست‌های خصمانه را نخواهیم داد

الجبیر: به ایران اجازه ادامه سیاست‌های خصمانه را نخواهیم داد

سعودی خواهان جنگ در منطقه نیست
دوشنبه, 1 ژوئيه, 2019 - 21:45

عادل الجبیر وزیر مشاور در امور خارجی سعودی روز دوشنبه تأکید کرد که نباید به نظام ایران اجازه داد تا سیاست‌های خصمانه خود را ادامه دهد.

به گزارش الشرق الاوسط، این اظهارات در دیدار الجبیر به همراه ماجد القصبی و ترکی الشبانه وزرای تجارت و سرمایه‌گذاری و اطلاع‌رسانی سعودی با خبرنگاران در توکیو مطرح شده‌است.

عادل الجبیر در ادامه افزود که شاهزاده محمد بن سلمان ولیعهد سعودی در نشست گروه ۲۰ و دیدار با سران جهان راه‌های تقویت روابط دوجانبه با این کشورها و نقش سعودی در تحقق ثبات در منطقه و جهان را بررسی کرد.

وی با بیان اینکه در این دیدارها مسائل روز از جمله سیاست‌های نظام ایران بررسی شد، گفت: سعودی خواهان جنگ در منطقه نیست

الجبیر همچنین تأکید کرد: نباید به ایران اجازه داد تا سیاست‌های خصمانه خود و هدف قرار دادن امنیت انرژی و اقتصاد جهانی را ادامه دهد.

به گفته وزیر مشاور در امور خارجی سعودی، استمرار این سیاست‌ها توسط تهران باعث می‌شود آنها هزینه سنگینی را بپردازند.

وی توضیح داد: پادشاهی سعودی نقش بزرگی را در گروه ۲۰ در سطح مشارکت در اقتصاد جهانی ایفا می‌کند و سران این مجموعه بر مفصل بودن دیدارهای خود با ولیعهد سعودی تأکید می‌کردند و این نشانه ای است برای جایگاه سعودی به عنوان عامل ثبات در منطقه و جهان.

الجبیر ادامه داد: این دیدارها فرصتی را برای تأکید بر نقش محوری و اصلی پادشاهی در یکپارچه کردن تلاش‌ها برای کمک به تعدادی از کشورها به منظور مقابله با چالش‌ها و تلاش سعودی برای مبارزه با تروریسم به وجود آورد.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای