سعودی: حملهٔ تروریستی حوثی‌ها به فرودگاه أبها «جنایت جنگی» است

سعودی: حملهٔ تروریستی حوثی‌ها به فرودگاه أبها «جنایت جنگی» است

​تأکید شورای وزیران سعودی بر حق بازگشت فلسطینیان
سه شنبه, 2 ژوئيه, 2019 - 21:45

شورای وزیران سعودی در نشست امروز خود تأکید کرد سعودی همچنان بزرگترین حامی پناهجویان فلسطینی خواهد بود و حق بازگشت فلسطینیان به کشورشان را یک امر مسلم و تغییرناپذیر و یک حق انسانی و قانونی و سیاسی مطابق با قوانین بین‌المللی می‌داند.

 به گزارش الشرق الاوسط، شورای وزیران سعودی در همین رابطه بار دیگر بر مواضع ریاض در نشست حمایت از آژانس حمایت از آوارگان فلسطینی «اونرا» در نیویورک تأکید کرد.

عصام بن سعید سرپرست وزارت اطلاع‌رسانی پس از پایان این نشست اظهار کرد: شورای وزیران در نشست امروز خود به ریاست خادم حرمین شریفین ملک سلمان بن عبدالعزیز آل سعود در کاخ السلام جده همچنین گزارش‌هایی مرتبط به آخرین تحولات جهان عرب، منطقه و جهان را مورد بررسی قرار داد.

به گفته او، این شورا همچنین حملهٔ تروریستی صبح امروز شورشیان تروریست حوثی مزدور ایران به فرودگاه بین‌المللی آبها که منجر به زخمی شدن ۹ غیرنظامی از جمله یک شهروند هندی شد را ادامهٔ حملات تروریستی شورشیان و جنایتی جنگی علیه غیرنظامیان دانست و تأکید کرد نیروهای ائتلاف حامی دولت قانونی یمن همه عناصر تروریستی مسئول این جنایت را طبق قوانین بین‌المللی بازخواست خواهد کرد.

سرپرست وزارت اطلاع‌رسانی همچنین گفت: شورای وزیران در نشست امروز خود از نتایج مشارکت سعودی به ریاست شاهزاده محمد بن سلمان بن عبدالعزیز آل سعود ولیعهد، معاون رئیس شورای وزیران، وزیر دفاع در چهاردهمین اجلاس سران گروه بیست در اوزاکای ژاپن و دیدارهای وی با سران گروه بیست در حاشیهٔ این اجلاس را مورد بررسی قرار داد.

شورای وزیران در همین رابطه به محتوای پیام خادم حرمین شریفین به اجلاس گروه بیست اشاره کرد که در آن نسبت به اهمیت تقویت همکاری و هماهنگی‌های بین‌المللی با توجه به چالش‌های پیچیدهٔ جهان و نهادینه کردن فرهنگ گفتگوهای گسترده و عزم سعودی برای تلاش در این زمینه در دورهٔ ریاست خود بر اجلاس در سال آینده تأکید شده‌است.

شورای وزیران همچنین نتایج و دستاوردهای اجلاس را ارزنده خواند و از دولت ژاپن بابت میزبانی از این اجلاس تشکر و قدردانی و از حضور سران کشورهای عضو گروه بیست در اجلاس آیندهٔ ریاض استقبال کرد.

هیئت دولت سعودی همچنین حملات تروریستی به شهرک عریش در شمال سینا در مصر و انفجارهای ترویستی در تونس را محکوم کرد و نسبت به همراهی سعودی با این کشورها در مبارزه با تروریسم و افراط‌گرایی تأکید کرد.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای