​استقبال امپراتور ژاپن از ولیعهد سعودی

​استقبال امپراتور ژاپن از ولیعهد سعودی

شاهزاده بن سلمان زمینه‌های توسعه همکاری علمی را با رئیس دانشگاه توکیو بررسی کرد
سه شنبه, 2 ژوئيه, 2019 - 22:15

ناروهیتو امپراتور ژاپن، امروز سه شنبه در کاخ اکاساکا در توکیو پایتخت این کشور، از شاهزاده محمد بن سلمان بن عبدالعزیز ولیعهد، معاون رئیس شورای وزیران و وزیر دفاع سعودی استقبال کرد.

به گزارش الشرق الاوسط، امپراتور ژاپن، ضمن خوشآمدگویی به ولیعهد، از مشارکت وی در نشست سران گروه بیست که در شهر اوزاکای ژاپن برگزار شد، ابراز خرسندی کرد.

 ولیعهد سعودی نیز در این دیدار، مراتب تبریکات خادم حرمین شریفین ملک سلمان بن عبدالعزیز آل سعود به امپراتور ناروهیتو را به مناسبت تاجگذاری وی به عنوان امپراتور جدید ژاپن ابلاغ و برای ملت ژاپن پیشرفت و شکوفایی را آرزو کرد. 

امپراتور ژاپن نیز متقابلاً از احساسات صادقانه وی و خادم حرمین شریفین تشکر کرد.

همچنین طرفین در این دیدار، ضمن بررسی روابط برجسته میان دو کشور بر تمایل دو دولت جهت گسترش و تحکیم هرچه بیشتر این روابط در زمینه‌های مختلف تأکید کردند.

پیش از آن، شاهزاده محمد بن سلمان بن عبدالعزیز، در حاشیه سفر به ژاپن، در دیدار با رئیس دانشگاه توکیو، زمینه‌های توسعه همکاری علمی میان این دانشگاه و دانشگاه‌های سعودی را بررسی کرد.

ولیعهد در دیدار با پروفسور ماکوتو جونو کامی رئیس دانشگاه توکیو، امکان کمک این دانشگاه در کادرسازی و بومی سازی مهارت‌ها در سعودی در عرصه‌های علمی و فناوری را مورد بحث قرار داد.

همچنین در این دیدار، مکانیسم همکاری میان دانشگاه توکیو و دانشگاه‌های سعودی در راستای رشد آینده آموزش در سعودی بررسی شد.

این دیدار با حضور استاد بدر العساکر رئیس هیئت مدیره مرکز «ابتکارعمل‌های مسک» صورت گرفت.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای