گذرنامه ۱۶۵ گردشگر سعودی در ترکیه به سرقت رفت؛ سفارت هشدار داد

گذرنامه ۱۶۵ گردشگر سعودی در ترکیه به سرقت رفت؛ سفارت هشدار داد

کاردار سعودی در استانبول به «الشرق الاوسط»: تعداد گردشگران سعودی در یک سال اخیر به شدت کاهش یافته‌است
چهارشنبه, 3 ژوئيه, 2019 - 20:30

سفارت سعودی در ترکیه روز گذشته به شهروندان سعودی در این کشور نسبت به سرقت گذرنامه‌ها و اموالشان توسط گروه‌های تبهکار هشدار داد.

روزنامه «الشرق الاوسط» از منابع آگاه و موثق مطلع شد که گذرنامه ۱۶۵ گردشگر سعودی در سه مکان گردشگری در ترکیه به سرقت رفته‌است.

سفارت سعودی در ترکیه با انتشار بیانیه ای اعلام کرد: «با توجه به اینکه گذرنامه‌ها و مبالغ مالی شهروندان سعودی در برخی مناطق ترکیه مورد دستبرد و سرقت افراد ناشناس قرار گرفته‌است، سفارت بر لزوم محافظت از گذرنامه‌ها و دارایی‌های گرانقیمت و پرهیز از حضور در اماکن شلوغ و پرازدحام و ارتباط با سفارت و کنسولگری در وضعیت‌های فوق‌العاده تأکید می‌کند».

ریاض از شهروندانش خواسته‌است تا در صورت بروز هرگونه مشکلی فوراً مراتب را به سفارت سعودی در ترکیه اطلاع دهند.

این منابع موثق به الشرق الاوسط توضیح دادند که این تعداد گذرنامه‌ها در مدت زمانی ۴ ماه در تقسیم، ارتکوی و بشیکتاش به سرقت رفته‌اند.

از سوی دیگر، مشاری الذیابی کاردار کنسولگری سعودی در استانبول به «الشرق الاوسط» می‌گوید سفارت و کنسولگری سعودی به منظور دریافت شکایت‌ها از شهروندان سعودی و اعزام کارمندان به محل حادثه اتاق عملیات ۲۴ ساعته تشکیل داده‌اند.

الذیابی امروز چهارشنبه می‌افزاید: تعداد گردشگران سعودی در یک سال اخیر به شدت کاهش یافته‌است و حوادثی همچون سرقت فقط برای گردشگران سعودی رخ نمی‌دهد بلکه برای دیگر گردشگران عرب نیز رخ داده‌است.

پیش از این وزارت خارجه آمریکا با اطلاع‌رسانی به شهروندانش نسبت به پیامدهای منفی سفر به ترکیه و تردد در مرزهای سوریه و عراق هشدار داده‌است.

آلمان نیز به شهروندانی که قصد سفر به ترکیه را دارند، در مورد استفاده از شبکه‌های اجتماعی هشدار داده بود.

پیشتر سفارت ریاض در ترکیه گزارش داده بود انبوهی از شکایت‌ها از سوی شهروندان سعودی در ترکیه به دست آنها رسیده که از تهدید سرمایه‌گذاری خود در ترکیه به علت نوع رفتار مسئولان این کشور ابراز نگرانی کرده‌اند و بخش‌های خصوصی و دولتی ترکیه با آن‌ها همکاری نمی‌کنند.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای