ورود کاروان‌های حج ۱۴۴۰ به جده و مدینه از امروز آغاز می‌شود

ورود کاروان‌های حج ۱۴۴۰ به جده و مدینه از امروز آغاز می‌شود

چهارشنبه, 3 ژوئيه, 2019 - 20:30

پادشاهی عربی سعودی فردا پنج‌شنبه میزبان اولین دسته از حاجیان در فرودگاه‌های ملک عبدالعزیز جده و مدینه خواهد بود به طوری که فردا اولین کاروان‌های طرح «راه مکه» از فرودگاه‌های مالزی، پاکستان و بنگلادش عازم سعودی خواهند شد.

به گزارش الشرق الاوسط، فرودگاه‌های بین‌المللی ملک عبدالعزیز در جده و شاهزاده محمد بن عبدالعزیز در مدینهٔ منوره صبح فردا میزبان نخستین گروه از حاجیان اعزامی به موسم حج امسال ۱۴۴۰ هـ خواهند بود.

این سفرها پس از آن انجام می‌شود که سازمان هواپیمایی کشورمان از آمادگی کامل خود برای استقبال از میهمانان سرزمین وحی وفق برنامه‌ریزی‌های از پیش تعیین شده جهت ارائهٔ بهترین خدمان به زائران خبر داده‌است.

سازمان اعلام کرده‌است همهٔ تلاش‌های خود را برای کاهش زمانی امورات اداری پذیرش حاجیان در دو فرودگاه انجام داده و میهمانان الهی می‌توانند از همهٔ تسهیلات موجود در این فرودگاه‌ها بهره‌مند شود.

این آمادگی‌ها در چارچوب منویات خادم حرمین شریفین ملک سلمان بن عبدالعزیز آل سعود و ولیعهدشان برای ایجاد بالاترین سطح رفاه و آرامش برای میهمانان الهی و زدودن همهٔ چالش‌های پیش رو انجام می‌شود.

در این میان، فردا پنجشنبه نخستین کاروان‌های حاجیان طرح «راه مکه» از فرودگاه‌های مالزی، پاکستان و بنگلادش عازم سعودی خواهند شد.

سپهبد سلیمان بن عبدالعزیز الیحیی رئیس پلیس گذرنامهٔ سعودی به خبرگزاری رسمی سعودی (واس) اعلام کرد این برنامه که فردا آغاز می‌شود در قالب برنامهٔ پذیرایی از میهمانان الهی یکی از مهم‌ترین پروژه‌های چشم‌انداز ۲۰۳۰ کشور برای بهبود خدمات ارائه شده به حاجیان و تقویت تلاش‌های نهادهای دولتی برای ایجاد بستر مناسب برای تعداد بیشتر حاجیان جهت ادای توأم با آرامش حج است.

سپهبد الیحیی در همین رابطه از خادم حرمین شریفین ملک سلمان بن عبدالعزیز آل سعود و ولیعهدشان شاهزاده محمد بن سلمان بن عبدالعزیز آل سعود بابت توجه و عنایت به میهمانان الهی و حرمین شریفین تشکر و قدردانی کردند.

وی افزود: طرح «راه مکه» که با نظارت مستقیم شاهزاده عبدالعزیز بن سعود بن نایف بن عبدالعزیز آل سعود وزیر کشور و رئیس کمیتهٔ عالی حج انجام می‌شود برای امسال کشورهای اسلامی بیشتری را شامل شده و پاکستان و بنگلادش و تونس نیز به کشورهای سال گذشته یعنی مالزی و اندونزی می‌پیوندند.

وی در ادامه گفت: این طرح در فرودگاه‌ها کشورهای مذکور انجام شده و اماکن ویژه ای برای کارکنان سعودی و کارکنان کشورهای یاد شده برای انجام امورات اداری حاجیان از جمله کنترل گذرنامه و بارهایشان تدارک دیده شده و به محض وصول به سعودی به اماکن اسکان خود در مکهٔ مکرمه و مدینهٔ منوره منتقل خواهند شد.

این طرح از سوی وزارت کشور سعودی با همکاری وزارتخانه‌های خارجه، بهداشت، حج و عمره و سازمان گمرک و سازمان هواپیمایی و مرکز داده‌های ملی انجام می‌شود.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای