​ارتش لیبی جنگنده وابسته به دولت وفاق را سرنگون کرد

​ارتش لیبی جنگنده وابسته به دولت وفاق را سرنگون کرد

جمعه, 5 ژوئيه, 2019 - 18:30

نیروهای ارتش ملی لیبی تحت فرماندهی ژنرال خلیفه حفتر از ساقط کردن یک هواپیمای وابسته به دولت وفاق ملی بر فراز شهر ترهونه در ۹۳ کیلومتری طرابلس و کشته شدن خلبان آن خبر دادند.

به گزارش الشرق الاوسط، سرهنگ احمد المسماری سخنگوی ارتش لیبی در صفحه فیسبوک خود با اعلام این خبر گفت: این جنگنده می‌خواست شهر ترهونه واقع در جنوب شرقی طرابلس را بمباران کند.

او افزود: یک فروند جنگنده از نوع ال ۳۹ (آموزشی با توان رزمی) که از پایگاه دانشکده هوایی شهر مصراته (۲۰۰ کیلومتری طرابلس) به پرواز درآمده بود، توسط سامانه دفاع ضدهوایی این نیرو سرنگون شد.

 دانشکده هوایی مصراته که در داخل یک پایگاه هوایی واقع شده، محل پرواز اکثر حملات هوایی جنگده‌های دولت وفاق علیه نیروهای خلیفه حفتر است.

دولت وفاق ملی لیبی نیز دیروز اعلام کرد که یک هواپیمای جنگی وابسته به این دولت از رادار خارج و ارتباط با آن قطع شده‌است.

محمد قنونو سخنگوی این دولت مورد تأیید سازمان ملل، در بیانیه ای آورده‌است که هواپیمای مذکور از نوع L39 و در حال اجرای عملیات رزم در جنوب طرابلس بوده‌است.

ژنرال خلیفه حفتر که سمت فرماندهی ارتش ملی لیبی را دارد، شرق لیبی را در کنترل خود دارد و غرب لیبی از جمله شهر طرابلس پایتخت این کشور در کنترل دولت وفاق لیبی است که توسط سازمان ملل به‌رسمیت شناخته شده‌است.

از حدود چهار ماه پیش حملات نیروهای حفتر برای تصرف طرابلس پایتخت لیبی آغاز شده‌است.

 این درگیری‌ها تاکنون منجر به کشته شدن دست کم ۷۳۹ نفر و زخمی شدن بیش از ۴ هزار نفر شده‌است. همچنین به گفته سازمان ملل تعداد آوراگان از مرز ۱۰۰ هزار نفر عبور کرده‌است.


اخبار مرتبطپیشنهاد ما

چند رسانه‌ای