ریزش در حماس؛ اعلام جدایی دومین فرزند رهبر ارشد جنبش

ریزش در حماس؛ اعلام جدایی دومین فرزند رهبر ارشد جنبش

صهیب یوسف حماس را به فساد و جاسوسی برای ایران متهم کرد
جمعه, 5 ژوئيه, 2019 - 18:45

یک مقام مسئول دیگر در «حماس» این جنبش را غافلگیر و جنگی رسانه ای علیه رهبران آن آغاز کرد. او در مصاحبه ای که توسط شبکه‌های اسرائیلی منتشر شده گفته‌است سال‌های متمادی در حماس فعالیت کرده و به دلیل فساد در بدنه آن و جاسوسی از رهبران فلسطینی به سود ایران از آن جدا شده‌است.

به گزارش الشرق الاوسط، صهیب یوسف دومین فرزند حسن یوسف، از رهبران ارشد و بنیانگذار حماس و سخنگوی این گروه در کرانه باختری را ترک کرده و به یکی از کشورهای آسیایی پناه آورده‌است.

او در مصاحبه‌ای با کانال ۱۲ تلویزیون اسرائیل این خبر را تأیید کرد و گفت به خاطر اختلافات سیاسی حماس را ترک کرده‌است.

صهیب تا یک ماه پیش و قبل از جدایی از حماس از مسئولان مورد اعتماد این جنبش در ترکیه بود.

او در مصاحبه دو روز پیش خود گفته‌است که حماس با پله ساختن از فریب خوردگانی همچون پدر اسیر من در زندان‌های اسرائیل موج سواری می‌کند.

صهیب با بیان اینکه حماس با پوشش موسسات مردمی، اقدام به مدیریت موسسات امنیتی و نظامی در خاک ترکیه می‌کند، افزود: حماس در مقابل ارسال اطلاعات جاسوسی به ایران حمایت مالی دریافت می‌کند.

این فرزند یکی از رهبران حماس همچنین اضافه کرد: آنها دارای مراکز امنیتی و دستگاه‌های شنود پیشرفته هستند و از افراد و رهبران در رام‌الله شنود می‌کنند.

صهیب یوسف همچنین گفت: رهبران حماس در ترکیه اشرافی زندگی می‌کنند در حالی که مردم غزه در تنگدستی به سر می‌برند. او افزود: حماس در حال انتقال بحران خود به کرانه باختری است.

حماس تاکنون واکنشی به این اظهارات و اقدام این فرزند یکی از مؤسسان جنبش نکرده‌است.

اختلافات سیاسی میان رهبران جنبش حماس به اوج رسیده‌است.

حماس از گروه‌های اسلام‌گرای منطقه است که تحت حمایت سپاه قدس ایران فعالیت می‌کند.


اخبار مرتبطپیشنهاد ما

چند رسانه‌ای