۲۲ کشته در درگیری بین نیروهای حکومتی و اپوزیسیون در شمال غرب سوریه

۲۲ کشته در درگیری بین نیروهای حکومتی و اپوزیسیون در شمال غرب سوریه

جمعه, 12 ژوئيه, 2019 - 15:15
دود ناشی از حملات هوایی رژیم سوریه در خان شیخون در حومه ادلب (آرشیو)- فرانس پرس

شبکه دیدبان حقوق بشر سوریه روز جمعه (۱۲ جولای) گفت که ۲۲ نفر از نیروهای رژیم سوریه و گروه های اپوزیسیون (و در راس آنها هیات تحریر الشام یا جبهه النصره سابق) در جریان درگیری ها در شمال غرب سوریه کشته شدند.

آمار قربانیان این درگیری ها که از شامگاه چهارشنبه آغاز شد بیش از ۱۲۰ نفر اعلام شده است.

نیروهای رژیم سوریه با حمایت جنگنده های روسی شامگاه پنجشنبه کنترل روستای الحمامیات و تپه اطراف آن را در اختیار گرفتند. این تپه از موقعیت استراتژیک برخوردار بوده و در حومه شمال غرب حماه قرار دارد.

نیروهای حکومتی و جنگنده های روسیه ضمن چندین ضد حمله و بمباران های شدید و عملیات نظامی زمینی برای حفظ کنترل این مناطق تلاش کردند.

به گزارش شبکه دیدبان حقوق بشر سوریه دستکم ۱۰ نفر از نیروهای رژیم سوریه و ۱۲ تن از گروه های اپوزیسیون در این درگیری ها کشته شدند. 

در مجموع ۶۷ نفر از نیروهای رژیم سوریه و گروه های هوادار و ۵۶ نفر از جناح های اپوزیسیون در درگیری ها جان خود را از دست دادند.

درگیری ها به دنبال حمله گروه های اپوزیسیون و در راس آنها «هیات تحریر الشام» به مواضع نیروهای رژیم آغاز شد. نیروهای اپوزیسیون به دنبال این درگیری ها کنترل روستای الحمامیات و تپه استراتژیک آن را در اختیار گرفتند.

این درگیری ها با حمله هوایی نیروهای رژیم سوریه به شهرهای ادلب و اریحا و معره النعمان در حومه جنوبی ادلب و الزکاه و کفر زیتا در حومه شمالی حماه همراه شده است.

شبکه دیدبان حقوق بشر سوریه گفت «۱۸ حمله هوایی رژیم در صبح روز جمعه (۱۲ جولای) در حومه جنوبی و شمالی ادلب و حومه شمالی حماه چهار کشته برجای گذاشته است. برخی از ۳۷ زخمی این حملات در وضعیت سلامت وخیمی هستند که احتمال افزایش کشته شدگان وجود دارد».

حمله موشکی گروه های مسلح اپوزیسیون به شهر کرناز منجر به زخمی شدن ۶ کودک شد. این شهر واقع در غرب حماه در کنترل حکومت سوریه قرار دارد.

حمله هوایی رژیم منجر به کشته شدن دو نفر در معره النعمان و یک نفر در اریحا و یک زن در کفر زیتا شد. این حملات ۳۷ زخمی برجای گذاشته که به گفته دیدبان حقوق بشر سوریه وضعیت برخی وخیم اعلام شده است.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای