کویت اعضای یک شبکه وابسته به «اخوان المسلمین» را بازداشت کرد

کویت اعضای یک شبکه وابسته به «اخوان المسلمین» را بازداشت کرد

شنبه, 13 ژوئيه, 2019 - 09:45
وزارت کشور کویت اعلام کرده که این گروه از مصر به کویت فرار کرده بودند (الشرق الاوسط)

دستگاه‌های امنیتی کویت اعلام کرد که اعضای یک شبکه تروریستی وابسته به «اخوان المسلمین» مصر را شناسایی و بازداشت کرده‌است.

به گزارش الشرق الاوسط، وزارت کشور کویت روز گذشته (جمعه) اعلام کرد این افراد پیش از این نیز حکم‌هایی شامل ۱۵ سال حبس از سوی دستگاه قضایی مصر علیه آنها صادر شده بود.

وزارت کشور کویت اعلام کرد، «این گروهک که در حال فرار از مسئولان امنیتی مصر بود، در کویت مستقر شدند و مسئولان مربوطه در وزارتخانه مدارکی از آنها به دست آوردند که منجر به شناسایی و بازداشت آنها شد».

این وزارتخانه همچنین گزارش داد، «مسئولان مربوطه کویت با بررسی‌ها و تحقیقات موفق شدند محل اختفای اعضای این گروهک را شناسایی کنند و با آغاز یک عملیات امنیتی پیش‌دستانه آنها را در مکان‌های پراکنده‌ای بازداشت کنند، پس از انجام تحقیقات اولیه، آنها به عملیات‌هایی تروریستی و ایجاد اختلال در امنیت مصر اعتراف کردند».

وزارت کشور کویت افزود، «تحقیقات برای شناسایی عواملی که به این گروهک برای فرار کمک کرده و در مخفی نگه داشتن آنها نقش داشتند و نیز تمامی کسانی که با آنها همکاری کردند، همچنان ادامه دارد».

این وزارتخانه هشدار داد، «هرگز با کسانی که همکاری و ارتباط‌شان با این گروهم یا سایر گروهک‌ها و سازمان‌های تروریستی ثابت شود، مسامحه نخواهد شد و به شدت با کسانی که قصد ضربه زدن به امنیت کویت را داشته باشند، برخورد خواهد شد».


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای