سعودی ادعاهای قطر مبنی بر مانع تراشی برای حجاج قطری را رد کرد

سعودی ادعاهای قطر مبنی بر مانع تراشی برای حجاج قطری را رد کرد

سه شنبه, 16 ژوئيه, 2019 - 15:45

پادشاهی عربی سعودی بار دیگر ادعاهای وزارت اوقاف و امور اسلامی قطر مبنی بر مانع تراشی ریاض برای حاجیان قطری را مردود دانست و تأکید کرد نهادهای مربوطه در سعودی همه تسهیلات را برای ورود حاجیان سراسر جهان از جمله حجاج قطری فراهم کرده‌اند.

به گزارش الشرق الاوسط، هیئت وزیران سعودی از مجامع اسلامی بابت قدردانی از فراخوان سعودی برای فارغ شدن حاجیان جهت ادای مناسک حج و پرهیز از هر آنچه صفای حج را خدشه دار می‌کند و تمجید از خدمات دولت سعودی به حاجیان تشکر کردند.

شورای وزیران در همین رابطه اعلام کرد: سعودی به توفیق الهی امسال میزبان ۸ میلیون مسلمان جهت ادای مناسک عمره شده و به زودی میزبان دو میلیون حاجی از سراسر جهان خواهد بود.

این مواضع امروز سه شنبه طی نشست هفتگی شورای وزیران به‌ریاست خادم حرمین شریفین ملک سلمان بن عبدالعزیز آل سعود در کاخ السلام جده مطرح شد.

در آغاز این نشست خادم حرمین شریفین شورای وزیران را در جریان نتایج دیدارهای خود با سلطان عبدالله بن سلطان احمدشاه سلطان مالزی و نخست وزیران پیشین لبناننجیب میقاتی، فؤاد سنیوره و تمام سلام قرار داد.

عصام بن سعد بن سعید سرپرست وزارت اطلاع‌رسانی سعودی پس از پایان این نشست اظهار کرد: شورای وزیران کسب رتبهٔ دوم توسط سعودی در میان کشورهای گروه بیست در زمینهٔ اختصاص خدمات ارتباطی سیار را ستودنی خواندند و آن را نتیجهٔ حمایت بی‌دریغ رهبری کشور از بخش ارتباطات دانستند.

 شورای وزیران همچنین به مشارکت هیئت سعودی در سازمان ملل متحد در نشست «تقویت تحولات دیجیتالی و مشارکت جهانی در تحقق اهداف توسعهٔ پایدار» در نیویورک و پیام شرکت کنندگان این نشست در رابطه با مشارکت فعال ریاض و پیشرفت این کشور در زمینهٔ تکنولوژی داده‌ها اشاره کردند.

شورای وزیران همچنین آخرین تحولات منطقه و جهان را مورد بررسی قرار داده و حملهٔ تروریستی به یک هتل در شهر کیسمایو سومالی را به شدت محکوم کرده و ضمن عرض تسلیت به خانواده‌های قربانیان و دولت سومالی و آرزوی شفای عاجل برای مجروحان بار دیگر نسبت به همراهی سعودی با دولت سومالی در مبارزه با انواع تروریسم، خشونت و افراط گرایی تأکید کرد.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای