اسناد جدید از نقض قوانین نقل و انتقالات توسط مدیر قطری PSG

اسناد جدید از نقض قوانین نقل و انتقالات توسط مدیر قطری PSG

ناصر الخلیفی در ماجرای انتقال پاستوره به پاری سن ژرمن، قوانین را نقض کرده‌است
جمعه, 19 ژوئيه, 2019 - 10:15

اسناد فاش شده نشان می‌دهد که در سال ۲۰۱۱، رئیس قطری باشگاه پاری سن ژرمن با پرداخت کمیسیون غیرمجاز به ایجنت خاویر پاستوره، قوانین نقل و انتقالات را نقض کرده‌است.

ناصر الخلیفی، رئیس پاری سن ژرمن که پیش‌تر به پرداخت رشوه و فساد مالی متهم شده بود، بازهم یک پرونده جنجالی دیگر را پیش روی خود می‌بیند. این بار، پرونده مربوط به پرداخت غیرمجاز کمیسیون از سوی الخلیفی به یک ایجنت و نقض قوانین نقل و انتقالات است.

به گزارش گاردین، در سال ۲۰۱۱ و هنگام تکمیل انتقال ۴۰ میلیون یورویی خاویر پاستوره از پالرمو به پاری سن ژرمن، ناصر الخلیفی طی نامه‌ای با امضای خود از شیخ تمیم، امیر فعلی قطر خواسته بود تا ۲ میلیون یورو بابت پرداخت کمیسیون به ایجنت پاستوره دریافت کند و همچنین ۲۰۰ هزار دلار نیز از شرکت خصوصی برادرش به نام Oryx QSI نیز پول دریافت کرد.

 طبق بند هفتم قوانین فیفا در رابطه با واسطه‌های نقل و انتقالاتی، پرداخت کمیسیون از سوی شخص رئیس باشگاه به ایجنت، ممنوع است و در واقع این مبلغ باید از سوی واسطه باشگاه و از طریق درآمد باشگاه به ایجنت پرداخت شود.

 در واقع ناصر الخلیفی با پرداخت کمیسیون به ایجنت پاستوره، قوانین نقل و انتقالاتی فیفا و لیگ فرانسه را نقض کرده‌است.

این نامه محرمانه الخلیفی به شیخ تمیم که به زبان عربی نوشته شده بود، لو رفته و گاردین، اسکن رسمی آن نامه را در اختیار دارد.

گاردین نامه مذکور را همراه ترجمه به شخص الخلیفی و باشگاه پاری سن ژرمن ارسال کرد اما جوابی در این خصوص دریافت نکرد.

مارسلو سیمونیان، ایجنت پاستوره گفته شرکت قطری Oryx QSI را نمی‌شناسد و اصلاً بر سر انتقال پاستوره با شخص الخلیفی مذاکره نکرده‌است.

سیمونیان در این رابطه گفته الخلیفی را ملاقات کرده و با او دست داده اما مذاکرات به صورت تلفنی با لئوناردو، مدیر ورزشی وقت پاری سن ژرمن انجام داده‌است.

سیمونیان در کنار پالرمو، حق مالکیت پاستوره را در اختیار داشت و در واقع این حق مالکیت ۵۰ درصد بود؛ بنابراین قرار بود ۲۰ میلیون یورو از مبلغ انتقال ۴۰ میلیون یورویی پاستوره به پاری سن ژرمن، به سیمونیان برسد اما او هنوز این پول را دریافت نکرده و هنوز با باشگاه ورشکسته پالرمو بر سر این موضوع در اختلاف است.

با توجه به قوانین نقل و انتقالاتی لیگ فرانسه، انتقالی که یک ایجنت، واسطه میان سه طرف باشد، ممنوع است و سیمونیان در آن انتقال، همزمان نماینده پالرمو و پاستوره در مذاکره با پاری سن ژرمن بود.

به همین علت پاری سن ژرمن مجاز نبود مبلغی را به سیمونیان پرداخت کند.


اخبار مرتبطپیشنهاد ما

چند رسانه‌ای