بریتانیا: اعزام ناو جنگی به خلیج برای حفظ امنیت دریایی است

بریتانیا: اعزام ناو جنگی به خلیج برای حفظ امنیت دریایی است

چهارشنبه, 17 ژوئيه, 2019 - 10:30

همزمان با افزایش تنش با ایران، وزارت دفاع بریتانیا روز چهارشنبه اعلام کرد که رزم‌ناو «اچ‌ام‌اس کنت» را برای حراست از منافع این کشور و اطمینان از حفظ آزادی ناوبری، به آب‌های خلیج اعزام کرده‌است. این در حالی است که پیش از آن گفته بود این کشتی در قالب مأموریتی روتین اعزام شده‌است.

به گزارش الشرق الاوسط، پیش از این مقامات ایران، توقیف یک ابرنفتکش ایرانی توسط دولت جبل‌طارق و با همراهی نیروی دریایی بریتانیا را «راهزنی دریایی» توصیف کردند و گفتند که تهران این اقدام را بی‌جواب نخواهد گذاشت.

وزارت دفاع بریتانیا روز سه‌شنبه ۲۵ تیر ماه اعلام کرده بود اعزام رزم ناو کنت از پیش تعیین شده بود اما روز چهارشنبه گفت جزئیات با اعزام کشتی حمایتی «آراف‌پی ویو نایت» تداخل پیدا کرده‌است.

در بیانیه وزارت دفاع بریتانیا آمده‌است: «ما همچنان بر تنش‌زدایی در منطقه تمرکز داریم و برای حراست از منافع بریتانیا و حفظ آزادی ناوبری به‌شکلی مناسب عمل خواهیم کرد. اعزام رزم‌ناو اچ‌ام‌اس در اواخر سال جاری میلادی در همین راستا صورت می‌گیرد.

در بیانیه وزارت دفاع بریتانیا آمده‌است: «ما همچنان بر تنش‌زدایی در منطقه تمرکز داریم و برای حراست از منافع بریتانیا و حفظ آزادی ناوبری به‌شکلی مناسب عمل خواهیم کرد. اعزام رزم‌ناو اچ‌ام‌اس در اواخر سال جاری میلادی در همین راستا صورت می‌گیرد.»


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای