آرژانتین نام «حزب‌الله» را در فهرست تروریسم قرار داد

آرژانتین نام «حزب‌الله» را در فهرست تروریسم قرار داد

آمریکا مقام ارشد «حزب‌الله» را در ارتباط با انفجار بوینوس آیریس تحریم کرد
پنجشنبه, 18 ژوئيه, 2019 - 21:00

ایالات متحده آمریکا روز جمعه ۲۸ تیر ماه یکی از اعضای ارشد «حزب‌الله» لبنان را به دلیل ارتباط با انفجار مرکز همکاری‌های آرژانین و اسرائیل (آمیا) در سال ۱۹۹۴ تحریم کرد.

به گزارش الشرق الاوسط، وزارت خزانه داری آمریکا در این باره گفته‌است: سلمان رئوف سلمان مسئول هماهنگی بمب‌گذاری در ساختمان یهودیان آرژانین در بوینوس آیریس را به عهده داشته‌است.

وزارت خزانه داری آمریکا همچنین هفت میلیون دلار جایزه به کسی که اطلاعاتی از محل اختفای او بدهد یا بتواند او را شناسایی کند، داده خواهد شد.

سیگال مندلکر معاون وزیر خزانه‌داری آمریکا در امور تروریسم و اطلاعات مالی در این باره گفت: «سلمان رئوف سلمان راهبری نخستین عملیات حزب‌الله در نیمکره غربی را عهده‌دار بود».

وی افزود: «ایالات متحده با دولت آرژانتین و با دوستان خود در سراسر منطقه و جهان همکاری می‌کند تا جلوی هر عملیاتی که حزب‌الله در راستای فعالیت‌های بدخواهانه ایران قصد اجرایش را دارد، بگیرد».

این خبر یک روز پس از آن اعلام می‌شود که دولت آرژانتین، در بیست و پنجمین سالگرد حادثه آمیا حزب‌الله لبنان را در فهرست گروه‌های تروریستی خود قرار داد.

صبح روز هجدهم ژوئیه ۱۹۹۴، ۲۵ سال پیش، انفجار شدیدی بوئنوس آیرس را لرزاند. مرکز همیاری یهودیان در پایتخت آرژانتین هدف یک حمله تروریستی قرار گرفت. در جریان این عملیات تروریستی، ۸۵ تن از شهروندان یهودی‌تبار آرژانتینی جان خود را از دست داده و بیش از ۳۰۰ تن دیگر زخمی شدند.

با گذشت ۲۵ سال از انفجار تروریستی مرکز همیاری یهودیان در بوئنوس آیرس آرژانتین، پرونده قضایی این انفجار هنوز به سرانجام نرسیده‌است.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای