سعودی با طرح میزبانی نیروهای آمریکایی موافقت کرد

سعودی با طرح میزبانی نیروهای آمریکایی موافقت کرد

پنتاگون: میزبانی از نیروهایمان در سعودی قدرت بازدارندگی را افزایش می‌دهد
شنبه, 20 ژوئيه, 2019 - 21:15

ملک سلمان بن عبدالعزیز آل سعود پادشاه و فرمانده کل نیروهای مسلح سعودی، با طرح میزبانی نیروهای آمریکایی به منظور بالا بردن سطح همکاری‌های مشرک در دفاع از امنیت و ثبات منطقه و تضمین صلح، موافقت کرد.

به گزارش الشرق الاوسط، یک مقام مسئول در وزارت دفاع سعودی اعلام کرد «با توجه به همکاری‌های مشترک میان سعودی و ایالات متحده آمریکا و تمایل هر دو کشور به تقویت هر آنچه که از امنیت و ثبات منطقه محافظت کند، خادم حرمین شریفین ملک سلمان بن عبدالعزیز آل سعود، فرمانده کل نیروهای مسلح با میزبانی از نیروهای آمریکایی برای بالا بردن سطح همکاری‌های مشترک در دفاع از امنیت و ثبات منطقه و تضمین صلح، موافقت کرد».

در همین راستا، وزارت دفاع ایالات متحده آمریکا (پنتاگون)، شنبه ۲۰ ژوئیه اعلام کرد که «میزبانی از نیروهایمان در سعودی بازدارندگی بیشتری را فراهم کرده و توانایی‌های ما برای محافظت از منافعمان را افزایش می‌دهد».

در این میان برخی از منابع آگاه تأکید کردند این موافقت خادم حرمین شریفین تأکیدی بر قدرت و استواری روابط میان سعودی و آمریکا است و در راستای استمرار همکاری نظامی میان دو کشور به منظور نگه داشتن فشار بر ایران و عاملی برای بازدارندگی آن از اقدامات تنش زاست. 

همچنین تصمیم سعودی این پیام را به ایران می‌فرستد که هرگونه اقدامی برای سوءاستفاده از تنش منطقه با قدرت به آن پاسخ داده می‌شود.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای