انتقال یک شهروند ایرانی به عمان بعد از مداوا در بیمارستان سعودی

انتقال یک شهروند ایرانی به عمان بعد از مداوا در بیمارستان سعودی

شنبه, 20 ژوئيه, 2019 - 21:15
سعودی درخواستی از طریق سفارت سوئیس در ریاض از وزارت امور خارجه ایران مبنی بر انتقال شهروند ایرانی به عمان دریافت کرده است‌(الشرق الاوسط)

یک شهروند ایرانی بعد از مداوا در یکی از بیمارستان های تخصصی سعودی و اطمینان از بهبود شرایط جسمی از سوی وزارت امور خارجه سعودی به کشور عمان منتقل شد.

یک منبع مسئول سعودی روز شنبه (۲۰ جولای) گفت خدمه کشتی ساویز بعد از وخامت شرایط جسمانی او و تخلیه خدمه کشتی به یکی از بیمارستان های شهر جازان منتقل شده است. این کشتی در شمال غرب حدیده مستقر بوده است.

یک مقام وزارت امور خارجه سعودی اعلام کرد « سعودی درخواستی از طریق سفارت سوئیس در ریاض از وزارت امور خارجه ایران مبنی بر انتقال شهروند ایرانی به عمان بعد از بهبودی او دریافت کرده است».‌

او خاطر نشان کرد «مداوای شهروند ایرانی و انتقال او به عمان بعد از بهبودی بنا به رهنمودهای ملک سلمان بن عبد العزیز خادم حرمین شریفین و ولیعهد و معاون رییس شورای وزیران و وزیر دفاع شاهزاده محمد بن سلمان انجام شده است. هرچند این کشتی متهم به خطر انداختن امنیت و صلح منطقه ای و بین المللی بوده اما این اقدام با فعالیت های سعودی برای کمک رسانی و اقدامات بشردوستانه به دور از دیدگاه های سیاسی همسویی دارد».


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای