انهدام پهپاد، پنج سایت پدافند هوایی و انبار موشک‌های بالستیک حوثی

انهدام پهپاد، پنج سایت پدافند هوایی و انبار موشک‌های بالستیک حوثی

یکشنبه, 21 ژوئيه, 2019 - 10:00

فرماندهی نیروهای مشترک ائتلاف عربی حامی دولت قانونی در یمن از ردیابی و انهدام یک فروند پهپاد، پنج سایت پدافند هوایی و یک انبار موشک‌های بالستیک متعلق به شورشیان تروریست حوثی مورد حمایت ایران در صنعاء خبر داد.

به گزارش الشرق الاوسط، سرهنگ ترکی المالکی سخنگوی رسمی نیروهای ائتلاف عربی اعلام کرد که صبح امروز نیروهای پدافند هوایی پادشاهی سعودی موفق شدند یک فروند پهپاد تابع شورشیان حوثی مورد حمایت ایران را بر فراز شهر ابها رهگیری و منهدم سازند.

وی تأکید کرد که سعودی بر حق مشروع خود برای اتخاذ تدابیر فوری و لازم برای مقابله با این اقدامات تأکید می‌کند.

سخنگوی رسمی نیروهای ائتلاف عربی همچنین اظهار کرد که فرماندهی نیروهای مشترک ائتلاف در حملات بامداد امروز خود علیه مناطق نظامی شورشیان حوثی، پنج سایت پدافند هوایی و یک انبار موشک‌های بالستیک در صنعاء را منهدم کردند.

سرهنگ المالکی، حملات بامداد امروز علیه اهداف نظامی متعلق به شورشیان حوثی را در امتداد عملیات نظامی دانست که قبلاً از سوی نیروهای ائتلاف به خاطر از بین بردن توانایی‌های دفاع هوایی و توانایی‌های دیگر دشمن، انجام شده بود.

وی همچنین بر التزام فرماندهی نیروهای مشترک ائتلاف در جلوگیری از دسترسی شورشیان حوثی و بقیه سازمان‌های تروریستی به توانایی‌های دفاعی نوعی و استفاده از این نوع ظرفیت‌ها که تهدید مستقیم علیه هواپیماهای سازمان ملل و آزادی هوانوردی شمرده می‌شود، تأکید کرد.

سخنگوی ائتلاف عربی ضمن تأکید بر اینکه عملیات انجام شده علیه اهداف نظامی دشمن مطابق قوانین بین‌المللی انسانی و قواعد عرفی آن صورت گرفت، اضافه کرد که نیروهای ائتلاف عربی در این عملیات به خاطر حمایت غیرنظامیان و دور نگهداشتن آنها از خسارات احتمالی، تدابیر و اقدامات لازم پیشگیرانه را مدنظر گرفته بود.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای