​سعودی خواستار حمایت بین‌المللی از ملت فلسطین شد

​سعودی خواستار حمایت بین‌المللی از ملت فلسطین شد

المعلمی در شورای امنیت: ایران صلح و امنیت منطقه را تهدید می‌کند
چهارشنبه, 24 ژوئيه, 2019 - 10:00

سعودی خواستار حمایت لازم جامعه بین‌المللی و شورای امنیت از ملت فلسطین و جلوگیری از تجاوزات نهادینه شده اسرائیل به مقدسات اسلامی و مسیحی به ویژه مسجد الاقصی شد.

به گزارش الشرق الاوسط، عبدالله المعلمی نماینده دائم سعودی در سازمان ملل متحد سه شنبه شب در نشست شورای امنیت این سازمان گفت: مسئله فلسطین مسئله نخست کشورهای عربی است و کشورهای عربی به صلح متعهد هستند و اقدام اشغالگران را در تخریب ده‌ها منزل مسکونی در قدس محکوم می‌کنیم.

 نشست شورای امنیت با موضوع خاورمیانه و فلسطین برگزار شد.

نماینده سعودی دربارهٔ موضوع ایران نیز گفت: رفتار سلبی ایران در منطقه ثبات و امنیت بین‌المللی را تهدید می‌کند.

به گفته او حمایت آشکار از شبه نظامیان کودتاگر حوثی عاملی برای تهدید امنیت منطقه ای، دریانوردی بین‌المللی و خطری برای شهروندان در منطقه شده‌است.

او توضیح داد: ما برای گسترش بازیابی امنیت و ثبات در منطقه تلاش می‌کنیم و تنها راه آن پایبندی همه کشورهای منطقه به اصل حسن همجواری، پرهیز از استفاده از زور یا اشاره تلویحی به آن و عدم دخالت در امور داخلی کشورها است این در حالی است که رفتار ایران در منطقه در تضاد با این اصول، از بین برنده اعتماد و تهدیدکننده مستقیم و خطرناک امنیت و ثبات است، در عین حال ما آماده ایم بر اساس اصل حسن همجواری و عدم دخالت در امور داخلی کشورها با ایران رابطه همکاری برقرار کنیم.

وی همچنین با اشاره به حمله شبه نظامیان حوثی مورد حمایت ایران به تأسیسات و زیرساخت‌های سعودی افزود: ما بر حل بحران یمن در چارچوب گفت وگوهای سیاسی بر اساس طرح کشورهای خلیجی و تصمیمات شورای امنیت تأکید می‌کنیم.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای