شورای هماهنگی میان سعودی و بحرین تشکیل شد

شورای هماهنگی میان سعودی و بحرین تشکیل شد

تأکید ملک حمد بر عمق روابط تاریخی و تنگاتنگ بین ریاض و منامه
دوشنبه, 29 ژوئيه, 2019 - 21:30

سعودی و بحرین در گامی جدید در راستای تحکیم روابط دو جانبه، توافقنامه تشکیل شورای هماهنگی بین دو کشور را به منظور هماهنگی مواضع سیاسی، نظامی، اقتصادی، سرمایه‌گذاری، تبلیغاتی و اجتماعی امضا کردند.

به گزارش الشرق الاوسط، ملک حمد بن عیسی پادشاه بحرین در مراسم استقبال از ابراهیم العساف وزیر خارجه سعودی بر عمق روابط تاریخی و تنگاتنگ بین ریاض و منامه که بر ارکان قدرتمندی چون برادری، تفاهم و هماهنگی مشترک مبتنی است، تأکید کرد.

پادشاه بحرین ضمن تبریک تشکیل شورای هماهنگی مشترک بین کشورش با سعودی بر اهمیت نقش این شورا در تقویت هماهنگی و همکاری مشترک و تحقق تحکیم روابط دو جانبه در تمام زمینه‌های سیاسی، اقتصادی، نظامی، فناوری، سرمایه‌گذاری و امنیتی و همچنین پیگیری مراحل کاری در تمام پروژه‌های مشترک تأکید کرد.

پادشاه بحرین این هماهنگی را در چارچوب روابط تاریخی محکم و متمایز توصیف و از حمایت همیشگی سعودی و خادم حرمین شریفین ملک سلمان بن عبدالعزیز پادشاه این کشور از دولت و ملت بحرین تشکر و قدردانی کرد.

وی همچنین از نقش راهبری سعودی در تقویت همکاری مشترک کشورهای خلیج و تمایل ریاض برای دفاع از منافع عربی و اسلامی و تثبیت پایه‌های صلح و امنیت و ثبات در منطقه تجلیل کرد.

وی تأکید کرد که بحرین همیشه در کنار سعودی به دلیل ایمان آن به وحدت هدف و سرنوشت باقی خواهد ماند.

پیش از آن، وزیر خارجه سعودی به همراه شیخ خالد بن احمد آل خلیفه روز گذشته در منامه توافقنامه تشکیل شورای هماهنگی مشترک را که شامل کمیته‌های تخصصی در زمینه‌های سیاسی، اقتصادی، نظامی، فناوری، سرمایه‌گذاری و امنیتی می‌شود، امضا کردند.

شیخ خالد آل خلیفه نیز تأکید کرد که تشکیل این شورا به مثابه نقطه آغاز استراتژیک مهم و جدید در روابط دو جانبه و سکوی محوری برای گسترش هماهنگی و تقویت ابزارهای همکاری دوجانبه در تمام زمینه‌ها خواهد بود.

در حاشیه این دیدار عماد المحیسن مدیرعامل مؤسسه پل ملک فهد که مابین بحرین و سعودی احداث شده نیز حضور داشت و در خصوص برنامه‌های آتی برای توسعه این پل سخن گفت.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای