خالد الفیصل به «الشرق الاوسط»: مخالف سیاسی‌کردن حج هستیم

خالد الفیصل به «الشرق الاوسط»: مخالف سیاسی‌کردن حج هستیم

امیر مکه: اجازه نخواهیم داد تا حج به محلی برای شعارهای سیاسی تبدیل شود
سه شنبه, 30 ژوئيه, 2019 - 20:45
جده: عبدالله آل هیضه

شاهزاده خالد الفیصل مشاور خادم حرمین شریفین، امیر منطقه مکه مکرمه و رئیس کمیته مرکزی حج، ضمن مخالفت قاطع با سیاسی کردن موسم حج گفت: اجازه نخواهیم داد تا حج به محلی برای سردادن شعارهای سیاسی تبدیل شود.

شاهزاده خالد الفیصل در گفتگو با روزنامه «الشرق الاوسط» از آمادگی همه بخش‌ها برای استقبال حجاج سراسر جهان و همچنین موفقیت طرح «راه به سوی مکه» خبر داد.

وی همچنین تأکید کرد سعودی تسهیلات لازم برای استقبال از برادران قطری جهت ادای این فریضه بزرگ از جمله تعیین لینک‌های اینترنتی برای ثبت نام ویژه آنها را فراهم کرد و اکنون نوبت دولت قطر است که نقش آفرینی کند و موانع پیش روی اعزام حجتج را بردارد.

امیر منطقه مکه مکرمه ضمن مخالفت با توصیف موسم حج به عنوان «گردشگری دینی»، آن را سفری ایمانی و حاجیان را مهمانان الهی قلمداد کرد و گفت: هیچ نگرانی به جز توهین و استفاده ابزاری از این سفر روحانی ندارم.

به گفته او، سعودی از هر حاجی از هر مکانی از جهان استقبال می‌کند و همه ابزارهای آسایش و راحتی را بدون در نظر گرفتن هویت و تابعیت افراد از آغاز تا انتهای این سفر را برای آنها فراهم کرده‌است.

رئیس کمیته مرکزی حج اظهار کرد: «اهتمام و توجه ما به حجاج به دلیل حاجی بودن آنهاست و اقدام به خدمات رسانی می‌کنیم زیرا خود را خدمتگذار حرمین شریفین می‌دانیم. بر همین مبنا با قاطعیت مخالف سیاسی کردن حج هستیم و ما در این کشور به ادای وظیفه خود در قبال حجاج بدون در نظر گرفتن ملاحظات می‌پردازیم».

مشروح این گفتگو متعاقباً منتشر می‌شود..


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای