​رایزنی سعودی و عراق برای عقد توافقنامه همکاری امنیتی مشترک

​رایزنی سعودی و عراق برای عقد توافقنامه همکاری امنیتی مشترک

استقبال شورای وزیران از امضای یادداشت تفاهم تشکیل شورای هماهنگی سعودی و بحرین
سه شنبه, 30 ژوئيه, 2019 - 20:45

دولت سعودی وزیر این کشور یا نماینده آن را برای رایزنی با عراق به منظور عقد توافقنامه همکاری امنیتی مشترک بین ریاض و بغداد مکلف کرد.

به گزارش الشرق الاوسط، این تصمیم در نشست هفتگی شورای وزیران بعد از ظهر امروز سه‌شنبه به‌ریاست خادم حرمین شریفین ملک سلمان بن عبدالعزیز آل سعود در شهر نیوم منطقهٔ تبوک گرفته شد.

در آغاز این نشست، اعضای شورای وزیران مراتب تسلیت خود را به‌مناسبت درگذشت شاهزاده بندر بن عبدالعزیز آل سعود تقدیم خادم حرمین شریفین ملک سلمان بن عبدالعزیز آل سعود و ولیعهدشان شاهزاده محمد بن سلمان بن عبدالعزیز و خاندان حاکم و فرزندان فقید کرده و برای آن فقید رحمت و مغفرت الهی مسئلت کردند.

خادم حرمین شریفین از تمام سران کشورها، بعثه‌های کشورهای دوست، شاهزاده‌ها، علما، وزرا، مقامات ارشد کشوری و لشکری و توده‌های مردم که درگذشت شاهزاده بندر بن عبدالعزیز را تسلیت گفته تشکر و قدردانی کرد و از خداوند خواست شاهزاده بندر را مشمول رحمت خود قرار داده و وی را در بهشت برین جای دهد.

پس از آن، خادم حرمین شریفین به حاجیانی که توفیق رسیدن به سرزمین‌های مقدس نصیبشان شده خیرمقدم گفت و خداوند را بابت سعادتی که به دولت و ملت سعودی داده تا در خدمت حرمین شریفین و زائران باشند سپاس گذاری کرد و از درگاه الهی خواست حج حاجیان را به درگاه خود پذیرفته و همان پاداشی که پیامبرمان از آن خبر داده‌اند که «حج مبرور پاداشی جز بهشت ندارد» را نصیبشان شود. وی همچنین از آمادگی‌های نهادهای مختلف در مکهٔ مکرمه و مدینهٔ منوره و مشاعر مقدسه برای خدمتگذاری به میهمانان الهی اطمینان حاصل کردند.

شورای وزیران در نشست امروز گزارش‌های متعددی از آخرین رویدادهای منطقه و جهان را دریافت و از امضای یادداشت تفاهم راه‌اندازی شورای هماهنگی میان سعودی و بحرین که کمیته‌های تخصص مختلفی در بخش‌های سیاسی، نظامی، اقتصادی، سرمایه‌گذاری، رسانه‌ای و اجتماعی از آن منشعب خواهد شد استقبال کردند.

شورای وزیران همچنین درگذشت الباجی قاید السبسی رئیس‌جمهور فقید تونس را به دولت و ملت این کشور تسلیت و از خداوند برای آن فقید رحمت و مغفرت آرزو کردند.

سعودی همچنین حادثهٔ تروریستی واقع در مقر شهرداری موگادیشو سومالی و حمله‌های تروریستی در کابل و شمال نیجریه را محکوم و نسبت به همراهی سعودی با این کشورها برای ریشه کن کردن انواع خشونت‌ها، افراط گرایی‌ها و تروریسم‌ها به هر انگیزه‌ای که باشد تأکید کردند.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای