آمریکا برای محافظت از تنگه هرمز جنگنده‌های چندمنظوره اعزام می‌کند

آمریکا برای محافظت از تنگه هرمز جنگنده‌های چندمنظوره اعزام می‌کند

به منظور هدف قراردادن قایق‌های کوچک و سریع «سپاه»
جمعه, 2 اوت, 2019 - 23:00

گزارش‌های نظامی آمریکایی از تجهیز جنگنده‌های «اف ۱۵ یی استرایک ایگل» آمریکا به بمب‌های ویژه دارای اشعه لیزر و اشعه مادون قرمز برای محافظت از کشتی‌های تجاری و نفتکش‌ها در تنگه هرمز خبر دادند.

به گزارش الشرق الاوسط به نقل از سایت THE WAR ZONE DRIVE (متخصص در امور نظامی و تسلیحاتی)، این سلاح جدید آمریکا ممکن است برای هدف قرار دادن قایق‌های کوچک و سریع که «سپاه پاسداران» آنها را به کار می‌گیرند، کارساز باشد.

طبق گزارش‌های رسمی، این نوع جنگنده‌های چند منظوره برای انجام عملیات هجومی هوا به هوا و هوا به زمین طراحی شده‌اند و در حال حاضر برای تضمین آزادی عبور و مرور آزادانه کشتی‌های تجاری در منطقه تنگه هرمز در حال گشت زنی هستند.

در اوائل ژوئیه خبرگزاری فاکس نیوز، نیز از استقرار ۱۲ جنگنده اف ۲۲ راپتور آمریکا در خلیج خبر داد. همزمان با بالا گرفتن تنش‌ها بین ایران و ایالات متحده، ارتش آمریکا خبر داد که برای نخستین بار چندین فروند جنگنده رادارگریز اف-۲۲ «رپتور» به قطر اعزام کرده‌است.

خبرگزاری فرانسه می‌نویسد که از بررسی تصاویر منطقه پایگاه هوایی العُدید قطر چنین برمی‌آید که تعداد هواپیماهای اف-۲۲ اعزامی ۵ فروند است. روزنامه واشنگتن‌پست تعداد این جنگنده‌های اعزامی را حدود ۱۲ فروند ذکر می‌کند.

بریتانیا و آمریکا پس از چند مورد حمله به نفتکش‌ها در تنگه هرمز می‌خواهند امنیت حمل و نقل نفت خام در منطقه را تأمین کنند.

آمریکا عملیات «سنتینل» (نگهبان) را برای حفاظت از نفتکش‌ها در خلیج در نظر گرفته و از هم‌پیمان‌های خود خواسته‌است به آن بپیوندند. 


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای