​بیش از یک میلیون و ۵۰۰ هزار حاجی وارد سعودی شدند

​بیش از یک میلیون و ۵۰۰ هزار حاجی وارد سعودی شدند

یکشنبه, 4 اوت, 2019 - 10:15

وزارت حج پادشاهی عربی سعودی شنبه ۳ اوت تعداد حج‌گزارانی را که تاکنون برای ادای مناسک حج امسال به این کشور آمده‌اند را بیش از یک میلیون و ۵۱۶ هزار نفر زائر اعلام کرد.

به گزارش الشرق الاوسط، این در حالی است که بنا به آمار روزانه ورود و خروج ارائه شده از سوی کمیته حج و زیارت در مدینه منوره، تعداد کلی حج‌گزارانی که تا روز گذشته به این شهر وارد شده‌اند به ۸۲۱ هزار و ۷۹۲ نفر حج‌گزار رسیده‌است.

در گزارش وزارت حج همچنین آمده که ۶۱۷ هزار و ۶۴۵ نفر حج‌گزار در موسم حج امسال و پیش از این مدینه منوره را به مقصد مکه مکرمه ترک کرده‌اند.

این گزارش همچنین تعداد حج‌گزارانی که در شهر مدینه منوره مانده‌اند را ۱۶۷ هزار و ۱۳۰ نفر حج‌گزار اعلام کرد.

از سوی دیگر، سازمان پدافند غیرعامل سعودی اعلام کرد برای پیش‌گیری از حوادث غیرمترقبه و آتش‌سوزی، از امروز ورود و استفاده از هرگونه کپسول‌های گاز مایع به حجم‌های مختلف در خیمه‌های حاجیان و مقرهای ارگان‌های دولتی در مشاعر مقدسه ممنوع است.

محمد الحمادی سخنگوی رسمی این سازمان در حج گفت: این تصمیم طی هماهنگی با نهادهای امنیتی انتظاماتی اجرا خواهد شد و هرگونه مواد اشتعال زا و کپسول‌های گازی که برای آشپزی استفاده می‌شود مصادره خواهد شد و با خاطیان برخورد جدی خواهد شد.

وی از سازمان‌های مدیریت حج و بعثه‌های حج و گروه‌های خدمات میدانی حج خواست برای حفاظت از سلامتی و امنیت حاجیان به قوانین منع دخول و استفاده از کپسول‌های گاز پایبند باشند.

از سوی دیگر، محمد صالح بنتن وزیر حج و عمره سعودی در دفتر خود در مکه، علی رضا رشیدیان رئیس سازمان حج ایران را به حضور پذیرفت.

در این دیدار دربارهٔ تسهیلات ارائه شده به حجاج ایران و زائران بیت الله الحرام گفتگو شد.

همچنین، قطار سریع‌السیر حرمین، اولین گروه حجاج متشکل از ۱۷۰ حاجی از کشورهای مختلف را از مدینه منوره به مکه مکرمه انتقال داد.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای