سعودی از اختصاص لینک اینترنتی جدید برای حجاج قطری خبر داد

سعودی از اختصاص لینک اینترنتی جدید برای حجاج قطری خبر داد

ریاض از دوحه خواست تا آن را فیلتر نکند
یکشنبه, 4 اوت, 2019 - 14:00

وزارت حج و عمره سعودی از اختصاص لینک اینترنتی جدیدی به آدرس (https://qatar1440.haj.gov.sa) برای خدمت رسانی به شهروندان قطری که قصد انجام مناسک حج امسال را دارند، خبر داد.

به گزارش الشرق الاوسط، این اقدام در راستای عمل به رهنمودهای خادم حرمین شریفین ملک سلمان بن عبدالعزیز آل سعود و شاهزاده محمد بن سلمان بن عبدالعزیز، ولیعهد، معاون رئیس شورای وزیران و وزیر دفاع، برای ارائه تسهیلات لازم به تمامی آنانی که قصد انجام فریضه حج را دارند، برای غلبه بر موانعی که ممکن است در این راستا با آنها مواجه شوند، صورت گرفته‌است.

خبرگزاری رسمی واس گزارش داد، این لینک پس از آن راه اندازی شد که مقامات قطری لینک سابق (https://qh1440.haj.gov.sa) اختصاص داده شده به حجاج قطری را مسدود کردند.

وزارت حج و عمره در بیانیه ای مطبوعاتی اظهار کرد که سعودی همچنان به هموارسازی تمامی راه‌ها جهت قدوم شهروندان قطری برای انجام مناسک ادامه می‌دهد و تلاش‌های مداوم رژیم قطر برای سیاسی سازی فریضه حج و ایجاد موانع در مقابل حجاج قطری، مقامات ذیربط سعودی را از استمرار ارائه تسهیلات لازم برای میهمانان الهی منصرف نخواهد کرد.

وزارت حج و عمره سعودی، بار دیگر مقامات قطری را به عدم مسدود کردن لینک جدید و هموارسازی زمینه انجام حج برای شهروندان قطری فراخواند.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای