امیر مکه: از همه حجاج بدون استثناء و تفاوتى استقبال می‌کنیم

امیر مکه: از همه حجاج بدون استثناء و تفاوتى استقبال می‌کنیم

سعودی در تناقض‌گویی‌هایی که دشمنان روا می‌دارند شرکت نمی‌کند
دوشنبه, 5 اوت, 2019 - 11:00

شاهزاده خالد الفیصل مشاور خادم حرمین شریفین، امیر مکه مکرمه و رئیس کمیته مرکزی حج با اعلام این‌که تاکنون بیش از ۱٫۶ میلیون حج‌گزار برای ادای مناسک حج وارد سعودی شده‌اند، تأکید کرد سعودی درهایش را همواره برای استقبال حجاج از هر جایی که باشند و بدون تبعیض می‌گشاید.

به گزارش الشرق الاوسط، شاهزاده خالد الفیصل یکشنبه ۴ اوت در یک کنفرانس خبری پس از اطمینان از آمادگی‌ها در مشاعر مقدسه گفت ۳۵۰ هزار نفر از تمام بخش‌ها در خدمت‌رسانی به حجاج بیت الله الحرام فعالیت می‌کنند.

امیر مکه همچنین از بازگرداندن بیش از ۳۲۹ هزار نفر که بدون مجوز و به‌طور غیرقانونی برای حج آمده‌اند خبر داد و گفت ۱۵ تن نیز به اتهام تلاش برای کمک به ورود غیرقانونی حجاج دستگیر شده‌اند.

الفیصل تأکید کرد رهنمودهای رهبری کشور در راستای بذل هر نوع تلاشی که موجبات آسایش و راحتی حجاج را فراهم کند، واضح است.

رئیس کمیته مرکزی حج در پاسخ به پرسشی دربارهٔ موانعی که حکومت قطر در برابر قطری‌ها برای جلوگیری از آمدن آنها به سرزمین حرمین جهت انجام فریضه حج ایجاد می‌کند، گفت: ما در برابر آنچه که آنها انجام می‌دهند مسئول نیستیم و تنها در برابر آنچه که انجام می‌دهیم مسئولیت داریم.

امیر مکه مکرمه در ادامه اضافه کرد که سعودی تمامی راه‌ها برای قدوم شهروندان قطری علاقمند به حج را هموار کرده‌است.

خالد الفیصل در پاسخ به سئوالی دربارهٔ آنچه قطر علیه سعودی انجام می‌دهد گفت: سعودی با حیله‌گری و توطئه‌چینی با کسانی که با ما دشمنی دارند مقابله نمی‌کند، و افزود: سعودی در فحاشی‌ها و تناقض‌گویی‌هایی که دشمنانش روا می‌دارند شرکت نمی‌کند.

شاهزاده خالد الفیصل در بازدید از مشاعر مقدسه پروژه‌های گسترش در مشاعر و پروژه توسعه و بروزرسانی سیستم تهویه و تصفیه هوا در این مساجد را راه اندازی کرد و پرده (کسوه) جدید کعبه را طبق عادت هر ساله به قیم و متولی بیت الله جهت آمادگی برای تعویض آن در نهم ذی الحجه تحویل داد.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای