منامه: ایران و قطر برای از بین بردن اتحاد ملی ما تلاش می‌کنند

منامه: ایران و قطر برای از بین بردن اتحاد ملی ما تلاش می‌کنند

دوشنبه, 5 اوت, 2019 - 21:15

شیخ راشد آل خلیفه وزیر کشور بحرین، «توطئه‌های ایران و قطر و تلاش آنها برای از بین بردن اتحاد ملی در بحرین» را محکوم کرد و گفت: «اگر ایران شیعیان بحرین را هدف قرار داده‌است، قطر هر دو فرقه (شیعه و اهل سنت) را قرار داده‌است».

به گزارش الشرق الاوسط، در نشست کمیته تقویت وابستگی ملی و تحکیم ارزش‌های شهروندی با حضور نمایندگانی از هفت وزارتخانه کابینه این کشور گفت: ایران و قطر به دنبال ایجاد فتنه و هرج و مرج در بحرین هستند اما تلاش‌های آنان ناکام خواهد ماند زیرا وحدت و وفاداری ملت بحرین به پادشاه این کشور سدی در برابر این تلاش‌ها خواهد بود.

وی با اشاره به این که دخالت‌های قطر و ایران در امور بحرین مسئله جدیدی نیست، بلکه خط مشی دنباله دار است و در قالب‌های گوناگون رخ می‌دهد گفت: اگر ایران شیعیان بحرین را هدف قرار داده‌است، قطر هر دو فرقه (شیعه و اهل سنت) را قرار داده‌است.

وی با اعلام این که ایران و قطر بافت جامعه ما را نشانه رفته‌اند، اظهار کرد که ایران با دخالت در امور بحرین فرقه گرایی ایجاد می‌کند اما قطر جامعه بحرین را هدف قرار داده‌است و به دنبال آسیب زدن به روابط خانوادگی این کشور است، مسئله ای که با سنن و عرف جوامع عربی و اسلامی مطابقت ندارد.

وی همچنین به برنامه اصلاحات ملک حمد پادشاه این کشور اشاره کرد و گفت: این برنامه بزرگترین پروژه در کشور است که اساس آن همسانی و یکپارچگی شهروندان است و دستاوردی ملی شمرده می‌شود و بحرین را به سمت آینده ای روشن سوق می‌دهد.

به گفته وزیر کشور بحرین، ایران در امور داخلی ما دخالت آشکار می‌کند و قطر بافت جامعه ما را هدف قرار داده‌است و به فتنه افکنی ادامه می‌دهد، اما این مسئله باعث استحکام و صلابت وحدت داخلی میان بحرینی‌ها شده‌است.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای