بیش از ۲۱۳ هزار نفر وارد مکه مکرمه شدند

بیش از ۲۱۳ هزار نفر وارد مکه مکرمه شدند

تأکید فرمانده نیروهای امنیت تأسیسات بر آمادگی کامل نیروها برای خدمت به حجاج
جمعه, 9 اوت, 2019 - 20:30

سازمان آمار کل سعودی اعلام کرد تعداد حجاج داخل در این کشور که تا ساعت صبح جمعه وارد مکه مکرمه شده‌اند به ۲۱۳ هزار و ۴۵۵ نفر رسیده‌است. به گفته این نهاد آمار ذکر شده شامل حجاج مکه مکرمه نمی‌شود.

به گزارش الشرق الاوسط، آمار حجاج ساکن مکه و اطراف آن روز نهم ذوالحجه اعلام خواهد شد.

در همین رابطه، فرمانده نیروهای امنیت تأسیسات حج تأکید کرد نیروهای تحت امرش برای انجام وظایف محوله خود در منطقه مکه مکرمه و مشاعر مقدسه آمادگی کامل دارند.

سرلشکر عبدالله بن سعد العتیبی توضیح داد که کار نیروها براساس برنامه‌های دقیق از پیش طراحی شده پیش می‌رود و از ابتدای موسم حج تا لحظه بازگشت همه حجاج به کشورهایشان با همکاری دیگر نهادهای انتظامی و امنیتی مربوطه ادامه خواهد یافت، و در این زمینه از پشتیبانی و اهتمام کامل خادم حرمین شریفین، ملک سلمان بن عبدالعزیز آل سعود و ولیعهد وی برخوردارند.

وی اضافه کرد که نیروهای امنیت تأسیسات به بیش از ۳۶۰ هزار حاجی خدمات ارائه خواهند کرد و در حرکت حجاج از منا به عرفات و مزدلفه و حرکت قطار مشاعر در منا، عرفات و مزدلفه در کنار خدمات رسانی به مسافران قطار حرمین مشارکت خواهند داشت.

از سوی دیگر، صالح بن رجاء الحربی فرمانده کل اردوگاه‌های خدمات عمومی تأسیس شده توسط انجمن پیشاهنگی سعودی در مکه مکرمه و اماکن مقدس تأکید کرد: همه پیشاهنگان آماده کمک رسانی و ارائه خدمات به حجاج در مرکزهای تابع وزارت حج و عمره در منی و عرفات هستند.

وی افزود: جمعیت پیشاهنگان همه امکانات مادی و انسانی را برای آموزش پیشاهنگان به کار برده‌است و آنان را به مرحله بسیار عالی در آشنایی با اماکن و چادرها و مراکز خدمات حجاج در مکه مکرمه و مشاعر مقدس رسانده‌است و با توزیع ۱۴ مرکز مجهز در مشعر منی و عرفات برای فراهم آوردن آسایش حجاج گم شده و ارائه آب آشامیدنی و مکان استراحت برای سالمندان و زنان و کودکان خدمات خود را ارائه می‌دهند.

الحربی اظهار کرد: همه موانع سر راه برای خدمت به حجاج برداشته شده‌است و به همه مسئولان و سرپرستان در خطوط ارشادی و پشتیبانی و تیم‌های میدانی دستورات لازم برای ارائه خدمات به حجاج داده شده‌است.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای