انجام بیش از هزار عمل جراحی قلب در شهرک پزشکی ملک عبدالله

انجام بیش از هزار عمل جراحی قلب در شهرک پزشکی ملک عبدالله

آماده‌سازی بیمارستان سیار برای خدمات رسانی به حجاج در مشاعر
جمعه, 9 اوت, 2019 - 20:30

مدیریت شهرک پزشکی ملک عبدالله مکه مکرمه گزارش داد از ابتدای موسم حج امسال تا دیروز هزار و ۴۴ عمل جراحی قلب در این شهرک انجام شده‌است. از سوی دیگر، وزارت بهداشت سعودی برای دومین سال متوالی یک بیمارستان سیار را برای خدمات رسانی به حجاج در مشاعر مقدسه آماده کرده‌است.

به گزارش الشرق الاوسط، مدیریت پزشکی شهرک در جدیدترین آمارهای خود، ۴۰۴ عمل کاتتریزاسیون قلب بر روی حجاج و ۵۴۹ عمل بر روی غیر حجاج انجام شده، در حالی که ۲۱ عمل قلب باز بر روی حجاج و ۷۰ عمل بر روی غیر حجاج صورت گرفته‌است.

بر اساس گزارش مدیریت شهرک روزانه جلساتی میان متخصصین قلب و متخصصین جراحی قلب برای تصمیم‌گیری در مورد بیماران مختلف صورت می‌گیرد.

مرکز قلب شهرک پزشکی ملک عبدالله مجهز به پیشرفته‌ترین دستگاه‌ها و فنآوری‌ها در زمینه تخصص قلب و پزشکان ماهر و با تجربه است.

در همین راستا، وزارت بهداشت سعودی برای دومین سال متوالی یک بیمارستان سیار را برای خدمات رسانی به حجاج در مشاعر مقدسه آماده کرده‌است.

این بیمارستان در شمال مسجد نمره در صحرای عرفه مستقر شده و بر حسب نیاز جابه‌جا خواهد شد و تیمی از پزشکان متخصص و پرستاران در آن آماده به کار هستند.

به گفته وزارت بهداشت، این بیمارستان ۱۱ تخت خواب دارد که دو تخت آن برای مراقبت‌های ویژه، ۴ تخت برای بستری و ۵ تخت برای مراقبت پزشکی است، ضمن اینکه مجهز به دستگاه‌های تنفس مصنوعی، دستگاه‌های ویژه قلب و تجهیزات مخصوص مراقبت‌های ویژه است.

از دیگر امکانات بیمارستان دستگاه‌های فشار خون، قند و اکسیژن بوده و دارای امکانات کامل برای ارتباط با اتاق عمل در صورت نیاز است.

از سوی دیگر، بیمارستان پل منا سطح آمادگی اتاق‌های تنفس مصنوعی خود را با هدف آمادگی برای حوادث احتمالی بالا برد.

اتاق‌های تنفس مصنوعی بیمارستان دارای ۶ تخت است که با ۱۷ دستگاه اکسیژن، سه دستگاه نوار قلب، دستگاه‌های مکش، ۴ دستگاه تنفس مصنوعی، دو دستگاه حمله قلبی، و دستگاه‌های مورد نیاز دیگر مجهز شده‌است.

همچنین کادر پزشکی ۱۴ نفره ای شامل پزشکان متخصص و پرستاران در این اتاق‌ها آماده فعالیت هستند.

بیمارستان پل منا با ظرفیت ۱۵۰ تخت خواب خدمات درمانی مورد نیاز حجاج را در کنار بیمارستان‌های دیگر صحرای منا شامل بیمارستان اورژانس منا، بیمارستان وادی منا و بیمارستان خیابان جدید منا ارائه می‌کند.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای