پایان مرحله اول انتقال حجاج به صحرای منا

پایان مرحله اول انتقال حجاج به صحرای منا

صدها هزار نمازگزار نماز جمعه را در مسجدالحرام ادا کردند
جمعه, 9 اوت, 2019 - 21:45

سخنگوی رسمی وزارت کشور سعودی اعلام کرد مرحله اول از انتقال حجاج بیت الله الحرام به صحرای منا برای گذراندن «یوم الترویه» به پایان رسیده و کار جابجایی حجاج در طول روز ادامه خواهد یافت و آماده‌سازی‌های لازم برای انتقال حجاج به صحرای عرفات از فردا صبح و سپس بازگشت به مزدلفه و منا انجام شده‌است.

به گزارش الشرق الاوسط، سرلشکر منصور الترکی در نشست مطبوعاتی نهادهای شرکت کننده در حج توضیح داد که کار جابجایی حجاج بدون هیچگونه مشکلی صورت می‌گیرد و حرکت خودروها و اتوبوس‌های حامل حجاج به صورت روان و منظم در جریان است.

همچنین سخنگوی وزارت حج و عمره تأکید کرد که کار انتقال حجاج به صحرای منا با موفقیت انجام شده و تنها ۱۰ درصد از حجاج هنوز به صحرای منا نرسیده‌اند که انتقال آنان نیز به زودی انجام خواهد شد.

از سوی دیگر، صدها هزار نمازگزار امروز در میان مجموعه ای کامل از خدمات پیشرفته و در فضایی معنوی و روحانی نماز جمعه را در مسجد الحرام ادا کردند.

نهادهای خدماتی حرم با تمامی امکانات و توانایی‌های خود تلاش کردند بهترین خدمات ممکن را به حجاج نمازگزار ارائه کنند.

از سوی دیگر، عبداللطیف آل الشیخ وزیر امور اسلامی، دعوت و ارشاد سعودی امروز به همراه یوسف بن محمد بن عبدالعزیز از خدمات ارائه شده توسط وزارت تحت امرش در صحرای منا به حجاج و آماده‌سازی‌های انجام شده برای موسم حج در مقر وزارت در مسجد خیف بازدید کرد.

آل الشیخ بازدید خود را از کیوسک‌های تلفن مجانی در مسجد خیف آغاز و با جمعی از مبلغان و اعضای دبیرخانه ارشاد اسلامی حج که به پرسش‌های حجاج پاسخ می‌دهند دیدار و آنها را به تلاش بیشتر برای راهنمایی و ارشاد همه حجاج تشویق کرد.

این بازدید در چارچوب رهنمودهای خادم حرمین شریفین ملک سلمان بن عبدالعزیز آل سعود و ولیعهد وی به مسئولین دولتی برای نظارت شخصی بر خدمات ارائه شده به حجاج صورت گرفت.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای