وزیر اطلاع رسانی بحرین به «الشرق الاوسط»: سعودی بهترین درس صلح و آرامش را تقدیم می کند

وزیر اطلاع رسانی بحرین به «الشرق الاوسط»: سعودی بهترین درس صلح و آرامش را تقدیم می کند

نماینده مجلس عراق: صداهای ناهنجار به دنبال دستکم گرفتن تلاش های سعودی هستند و وقتش رسیده که سکوت کنند
شنبه, 10 اوت, 2019 - 16:00

علی الرمیحی وزیر اطلاع رسانی بحرین از اقدامات سعودی به رهبری ملک سلمان بن عبد العزیز خادم حرمین شریفین در راستای خدمتگزاری به حجاج بیت الله الحرام ستایش کرد.
او در گفتگو با الشرق الاوسط افزود کشورش و همه کشورهای اسلامی از خدمات عظیم همه نهادها و دستگاه های امنیتی و نظامی و اجتماعی در سعودی به حجاج و تامین امنیت و آسایش آنان از بدو ورود به این کشور تشکر و قدردانی می کنند. این خدمات شامل ایجاد تسهیلات در تردد و اقامت و تامین نیازمندی های حجاج برای ادای مناسک حج می شود.

 او از پروژه های پیشرفته چشمگیر در توسعه حرم مکی شریف و مناسک حج و نیز گسترش و توسعه زیر ساخت ها در حوزه راه و جاده و پل و تونل و خدمات بهداشتی و درمانی ستایش کرد.
الرمیحی خاطر نشان کرد «سعودی همواره بهترین درس و الگو را در سازماندهی خوب و مهمان نوازی و خدمتگزاری به حجاج و عمره گزاران و برقراری امنیت و عدالت و آسایش در حرمین شریفین تقدیم کرده است».
او گفت «سعودی به درستی پرچمدار همبستگی عربی و اسلامی و طلایه دار مداراگری و بردباری و صلح منطقه ای و بین المللی است. این کشور با قاطعیت و ایثارگری و شجاعت جلوی تجاوزگری ها و توطئه علیه امت عرب و اسلام می ایستد».
از سوی دیگر، نماینده مجلس عراق خالد المفرجی گفت «کسانی که به دنبال دستکم گرفتن تلاش های سعودی برای خدمتگزاری به حجاج هستند پیشینه و سابقه سعودی در خدمتگزاری به مسلمانان و حاجیان به طور عام و حرمین شریفین به طور خاص را فراموش کرده اند. حکومت سعودی نه تنها در خاک کشور بلکه در همه کشورهای جهان خدمتگزار مسلمانان است».
المفرجی که به عنوان یکی از شرکت کنندگان در مهمانان برنامه خادم حرمین شریفین در مراسم حج امسال حضور دارد افزود «حکومت و مردم سعودی وظیفه خود را به طور کامل در قبال حرمین شریفین و مسلمانان انجام دادند. کشورهای دیگر نیز باید دست یاری به سوی سعودی دراز کنند یا دستکم در مورد این حکومت حرف حق بزنند. در غیر اینصورت بهترین کار ممکن این است که سکوت کنند».
او خاطر نشان کرد «تلاش های گسترده ای انجام شده است و حکومت و مردم سعودی به خدمتگزاری زائران و حاجیان می پردازند. اما صداهای ناهنجاری وجود دارد که به دنبال دستکم گرفتن تلاش های انجام شده است. این گروه به ناحق از سعودی انتقاد می کنند که بر خلاف واقعیت موجود و خدمتگزاری سعودی است».
المفرجی گفت «حکومت سعودی به رهبری خادم حرمین شریفین به مهمان نوازی و کرم و شهامت عربی شهرت دارد. سعودی همواره به دنبال ارتباط با کلیه کشورهای اسلامی در راستای خدمتگزاری به اسلام و مسلمانان جهان است».


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای