جده؛ قطب گردشگری کاروان های حجاج بعد از حج

جده؛ قطب گردشگری کاروان های حجاج بعد از حج

منطقه البلد و مسجد شناور از مهم ترین مناطق گردشگری در جده
پنجشنبه, 15 اوت, 2019 - 12:30

شهر جده یکی از قطب های گردشگری زائران بعد از پایان مناسک حج به شمار می رود.

خیلی از حاجیان پیش از ترک سعودی و سفر به کشورهایشان یا قبل از رفتن به مدینه ترجیح می دهند ضمن گشت و گذار چند روزی را در جده سپری کنند.

منطقه جده البلد یا همان منطقه تاریخی یکی از اماکن گردشگری در این شهر است. این منطقه بازارهای قدیمی و ساختمان های کهن و محله های پیچ در پیچ را در برمی گیرد که در گوشه و کنار آنها برنامه های گوناگونی به مناسبت عید قربان برگزار می شود.

البته عده ای هم ترجیح می دهند به جای دیدن اماکن تاریخی جده به مجتمع های تجاری و بازارهای این شهر سری بزنند و برای اقوام و خانواده سوغاتی بخرند.

حاجیان عمدتا ترجیح می دهند جا نماز و بخور و تسبیح و پارچه و لباس محلی و تابلو و پوسترهای حرمین و مناسک حج و لباس محلی و مجسمه آثار تاریخی سعودی را برای دوستان و خویشان خود بخرند. 

منطقه تاریخی «قلب تپنده جده» است. بازارهای محلی هم در این منطقه قرار دارند که بخشی از آثار تاریخی و میراث فرهنگی جده هستند. 

جده دروازه حرمین شریفین است و شمار زیادی از گردشگران هر سال در قالب زیارت و حج یا گردش و تفریح به جده سفر می کنند.

منطقه ساحلی جده نیز از دیگر قطب های گردشگری شهر است که برنامه های متنوعی در آنجا برگزار می شود.

عده ای از زائران از فواره جده دیدن می کنند. فواره جده یکی از بخش های دیدنی شهر است. حاجیان در آنجا عکس یادگیری می گیرند و در شبکه های اجتماعی منتشر می کنند.

بسیاری از حاجیان قبل از ترک مدینه و سفر به جده از اینکه توفیق حج نصیبشان شده ابراز شادمانی کردند و گفتند که طبق برنامه زمانی تعیین شده از آثار تاریخی و فرهنگی و بازارهای جده دیدن خواهند کرد.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای