سعودی: تجاوز حوثی‌ها آسیب‌ محدودی به یک میدان گازی وارد کرد

سعودی: تجاوز حوثی‌ها آسیب‌ محدودی به یک میدان گازی وارد کرد

الفالح: این اقدام تروریستی تولید و صادرات در این مرکز نفتی را مختل نکرد
شنبه, 17 اوت, 2019 - 21:45

خالد الفالح وزیر انرژی، صنایع و منابع معدنی سعودی گفت: میدان گازی «الشیبه» در شرق سعودی مورد حمله پهپادی قرار گرفته و با مهار آتش‌سوزی، خسارت‌های اندک و محدودی برجای گذاشته اما تلفات انسانی در برنداشت.

به گزارش الشرق الاوسط به نقل از خبرگزاری رسمی سعودی «واس»، خالد الفالح وزیر انرژی گفت: «پالایشگاه نفت الشیبه در جنوب شرق کشورمان صبح امروز با پهپادها مورد حمله تروریستی قرار گرفته‌است. حریق ناشی از این حمله خاموش شده‌است و کار آن را مختل نکرد. تولید و صادرات در این مرکز نفتی با حمله مذکور متوقف نخواهد شد».

وزیر انرژی سعودی ادامه داد: «این حمله تروریستی به روند تولید و صادرات نفت سعودی گزندی وارد نکرده‌است. سعودی این حمله را محکوم می‌کند و آن را اقدامی تروریستی و خرابکارانه می‌داند که در ادامه حملات به نفتکش‌ها در خلیج عربی و لوله‌های نفتی در سعودی است».

به گفته الفالح «حمله به تأسیسات حیاتی فقط سعودی را هدف قرار نمی‌دهد بلکه روند انتقال انرژی به دنیا را هدف قرار می‌دهد و اقتصاد جهانی را تهدید می‌کند».

وی ضمن حیاتی خواندن میدان الشیبه اظهار کرد: این حمله بار دیگر اهمیت مقابله جامعه بین‌المللی با همه طرف‌های تروریستی که این اقدامات خرابکارانه را انجام می‌دهند از جمله شبه نظامیان حوثی مورد حمایت ایران در یمن، ضروری می‌کند.

در همین راستا، شرکت آرامکو گفته‌است این حمله که روز شنبه ۱۷ اوت/ ۲۶ مرداد انجام شد، تنها به آتش‌سوزی محدودی منجر شده و آسیبی به محصولات نفتی این شرکت نزده‌است.

میدان الشیبه در مرز سعودی با امارات قرار دارد.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای