پنتاگون از شرکت‌ها به رقابت برای ساخت سامانه پدافند موشکی دعوت کرد

پنتاگون از شرکت‌ها به رقابت برای ساخت سامانه پدافند موشکی دعوت کرد

قرارداد یک میلیارد دلاری پنتاگون و بوئینگ لغو شد
جمعه, 23 اوت, 2019 - 08:45

وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) اعلام کرد که قرارداد یک میلیارد دلاری با شرکت بوئینگ در زمینه توسعه سامانه دفاع موشکی ضد بالستیک را به دلیل اشکالات فنی در طراحی این سامانه لغو کرده است.
پنتاگون با انتشار بیانیه ای افزود «بررسی ها نشان داد شرکت بوئینگ توانایی فنی برای ساخت این سامانه را ندارد یا اینکه اصلاح اشکالات فنی هزینه زیادی می برد».
آسوشیتد پرس به نقل از مقام های نظامی گفت «پنتاگون از بوئینگ خواسته بود تا سامانه رهگیری زمین به هوا طراحی کند».
این خبرگزاری افزود «ما درصدد بررسی سامانه های پدافند موشکی جدید هستیم چرا که فناوری به سرعت در حال پیشرفت بوده و باید به فکر شیوه ها و فناوری های جدید باشیم».
آسوشیتد پرس در ادامه گفت «پنتاگون در حال بررسی طراحی سامانه دفاع موشکی ضد بالستیک قاره پیما است. کره شمالی هم به دنبال دست یابی به چنین سامانه ای است».
پنتاگون از بوئینگ خواسته بود تا یک سامانه با ظرفیت بالاتر برای مقابله با موشک های دوربردی طراحی کند که کره شمالی پیشتر تهدید کرده بود با آنها آمریکا را هدف می گیرد.
پنتاگون در این بیانیه از شرکت ها خواسته تا برای طراحی و توسعه نسل جدید سامانه های پدافند هوایی دارای قابلیت رهگیری برای مقابله با تهدیدهای موشکی پیشرفته رقابت کنند.
بودجه این طرح حدود ۱.۲ میلیارد دلار اعلام شده که بعد از آن مایکل گریفین جانشین وزیر دفاع هفته پیش از لغو قرارداد با بوئینگ خبر داد.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای