حمله پهپادی اسرائیل؛ یکی سقوط کرد و دیگری در جنوب بیروت منفجر شد

حمله پهپادی اسرائیل؛ یکی سقوط کرد و دیگری در جنوب بیروت منفجر شد

یک پهپاد در آسمان منفجر و باعث آتش‌سوزی و زخمی شدن ۳ نفر شد
یکشنبه, 25 اوت, 2019 - 09:30

ارتش لبنان امروز (یکشنبه) با انتشار اطلاعیه‌ای تأیید کرد که دو پهپاد مهاجم نفوذی که در ضاحیه جنوبی لبنان ساقط شدند، از آن اسرائیل بوده‌اند.

به گزارش الشرق الاوسط، فرماندهی ارتش لبنان در بیانیه ای اعلام کرد: دو پهپاد جاسوسی وابسته به اسرائیل، حریم هوایی لبنان بر فراز منطقه معوض – محله حی ماضی در ضاحیه جنوبی بیروت را نقض کردند که یکی از آنها ساقط شد و دیگری در فضا منفجر شد و تلفات مادی به بار آورد.

ارتش لبنان افزود: بلافاصله پس از این حادثه، نیروهای ارتش لبنان محل سقوط دو پهپاد را محاصره کردند و اقدام لازم را در پیش گرفتند و نیروهای پلیس نظامی تحقیق در این حادثه را آغاز کردند.

مقام‌های ارتش لبنان پیش از این گفته بودند که قادر به تأیید اخبار خارجی در مورد منبع ارسال پهپادها نیست.

ساعاتی پس از این، یک مقام حزب‌الله لبنان اعلام کرد «دو پهپاد اسرائیلی» در جنوب بیروت، مرکز حضور نیروهای حزب‌الله لبنان و هوادارانش، منفجر شده‌اند یا به زمین برخورد کرده‌اند.

آن‌طور که خبرگزاری رویترز به نقل از یک مقام رسمی حزب‌الله لبنان گزارش داده «یک پهپاد اسرائیلی در حاشیه جنوبی بیروت سقوط کرده» و «پهپاد دوم پیش از بامداد یک‌شنبه در نزدیک زمین منفجر شده‌است».

به گفته این مقام حزب‌الله که نامش فاش نشده، انفجار پهپاد دوم خسارت‌هایی را به منطقه ضاحیه در نزدیکی مرکز رسانه‌ای حزب‌الله لبنان وارد کرده‌است.

یک مسئول حزب‌الله به نام محمد عفیف نیز با تأیید خیر این حمله که در نخستین ساعات بامداد روز یکشنبه ۳ شهریور صورت گرفت به خبرگزاری فرانسه گفت که یکی از این دو پهپاد حامل مواد منفجره، به ساختمان مرکز مطبوعات برخورد کرده‌است. بر اثر انفجار ناشی از این برخورد پاره‌ای خسارات مادی به ساختمان وارد شده و برخی شیشه‌های آن شکسته‌است.

عفیف گفت که در همین حال مواد منجره پهپاد دوم عمل نکرده و این پرنده بدون انفجار به زمین افتاده‌است. به گفته او پهپاد دوم پیش از انفجار در تله حزب‌الله افتاده بود.

این سخنگو همچنین با تکذیب اخباری در مورد ساقط کردن دو پهپاد اسرائیلی به دست نیروهای حزب‌الله گفت که سقوط پهپادهای مهاجم کار این حزب لبنانی نبوده‌است.

از سوی دیگر خبرگزاری لبنان نیز در این باره گزارش داد: انفجار پهپاد اسرائیلی در ضاحیه جنبوبی بیروت که بامداد امروز (یکشنبه) رخ داد، باعث زخمی شدن ۳ تن شده‌است.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای