حمله موشکی حوثی‌ها به جازان سعودی خنثی شد

حمله موشکی حوثی‌ها به جازان سعودی خنثی شد

یک پهپاد شورشیان وابسته به ايران رهگیری و سرنگون شد
یکشنبه, 25 اوت, 2019 - 20:30

نیروهای ائتلاف عربی حمایت از دولت مشروع یمن حمله گسترده با ۶ موشک بالستیک توسط حوثی‌ها به شهر جازان سعودی را ناکام گذاشتند، آنها همچنین از رهگیری و سرنگونی یک پهپاد شورشیان حوثی به پرواز درآمده به سمت مناطق غیرنظامی شهر خمیس مشیط سعودی خبر دادند.

به گزارش الشرق الاوسط، سرهنگ ترکی المالکی سخنگوی رسمی نیروهای مشترک ائتلاف حمایت از دولت قانونی یمن اعلام کرد این ۶ موشک از شهر صعده به سمت سعودی شلیک شده‌اند.

به گفته او، همچنین به حمد و منت الهی، نیروهای ائتلاف صبح امروز یکشنبه موفق به رهگیری و سرنگونی یک فروند پهپادی شدند که از سوی شورشیان حوثی مورد حمایت رژیم ایران به سمت مناطق غیرنظامی شهرخمیس مشیط ارسال شده بود.

سرهنگ المالکی توضیح داد که تمامی تلاش‌های شورشیان حوثی مورد حمایت رژیم ایران در راستای ارسال پهپادها، به فضل‌اللهی محکوم به ناکامی بوده و ائتلاف عربی تمامی اقدامات عملیاتی و بهترین شیوه‌های قوانین درگیری را در مقابله با این پهپادها به خاطر حمایت از غیرنظامیان اتخاذ می‌کند.

سخنگوی ائتلاف عربی تأکید کرد که تلاش‌های تروریستی مکرر شورشیان حوثی، از حالت ناامیدی این گروه حکایت کرده و تأکیدی بر جنایت گروه‌های وابسته ایران و حامیان این گروه‌ها در منطقه است.

المالکی در پایان اظهارات خود بار دیگر بر استمرار اتخاذ اقدامات قاطع و بازدارنده از سوی ائتلاف برای از بین بردن توانایی‌های بالستیکی شورشیان تأکید کرد.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای