خالد بن سلمان و اسپر مسئله یمن و امنیت دریانوردی در خلیج را بررسی کردند

خالد بن سلمان و اسپر مسئله یمن و امنیت دریانوردی در خلیج را بررسی کردند

پمپئو و خالد بن سلمان بر وحدت و ثبات یمن تأکید کردند
جمعه, 30 اوت, 2019 - 11:30

شاهزاده خالد بن سلمان جانشین وزیر دفاع پادشاهی عربی سعودی و مارک اسپر وزیر دفاع آمریکا دربارهٔ تقویت امنیت منطقه و امنیت دریانوردی در خلیج گفت و و کردند، شاهزاده خالد پیش از این با مایک پمپئو وزیر امور خارجهٔ آمریکا دیدار کرد و دو طرق بر وحدت و ثبات یمن تأکید کردند.

به گزارش الشرق الاوسط، شاهزاده خالد بن سلمان بن عبدالعزیز آل سعود، جمعه ۲۹ اوت در نشستی در واشنگتن با وزیر دفاع ایالات متحده آمریکا روابط دوجانبه، تقویت همکاری‌های استراتژیک میان دو کشور و فرصت‌های توسعه آن به ویژه در زمینه‌های نظامی و تقویت توانمندی‌های دفاعی و تعمیق مشارکت‌های دوجانبه بر مبنای برنامه چشم انداز ۲۰۳۰ پادشاهی عربی سعودی را بررسی کردند.

در این نشست آخرین تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی و از جمله آن مبارزه با تروریسم و مبارزه با افراطگرایی و نیز مقابله با اقدامات ستیزه‌جویانه ایران که برهم زننده امنیت در منطقه است مورد بررسی قرار گرفت.

در این نشست همچنین به تلاش‌های مشترک دو کشور در راستای طرح ابتکار محافظت از دریانوردی بین‌المللی و ادامه تلاش نیروهای ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی در جمهوری یمن و دیگر مسائل مهم مورد علاقه دو کشور بحث و گفت و گو کردند.

شاهزاده خالد بن سلمان و وزیر دفاع آمریکا همچنین راه‌ها و ابزارهای هماهنگی میان دو کشور برای حفظ ثبات و امنیت در منطقه را بررسی کردند.

در این نشست، شاهدخت ریما بنت بندر بن سلطان بن عبدالعزیز سفیر خادم حرمین شریفین در ایالات متحده آمریکا و هیئت رسمی همراه جانشین وزیر دفاع سعودی حضور داشتند.

از طرف آمریکایی نیز چند تن از مقامات وزارت دفاع این کشور نیز در این نشست دوجانبه شرکت کردند.

روز گذشته پنجشنبه ۲۹ اوت نیز شاهزاده خالد بن سلمان در واشنگتن با مایک پمپئو وزیر خارجه ایالات متحده آمریکا دیدار کرده بود که طی آن روابط تاریخی میان دو کشور دوست و ابعاد همکاری‌های دوجانبه در زمینه‌های مختلف مورد بررسی قرار گرفت.

دو طرف طی این دیدار ضمن بررسی تحولات اوضاع در منطقه بر ایستادگی دو کشور در کنار یکدیگر برای مقابله با فعالیت‌های ستیزه جویانه ایران و همچنین مبارزه با تندروی و تروریسم تأکید کردند.

وزیر خارجه ایالات متحده آمریکا و جانشین وزیر دفاع سعودی در این دیدار همچنین بر اهمیت محافظت از دریانوردی در آب های بین‌المللی و نقش نیروهای ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن برای بازگرداندن امنیت و ثبات به این کشور تأکید کردند.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای