​ائتلاف عربی: بمباران زاغه پهپاد، پاکسازی حجه و هلاکت یک فرمانده میدانی

​ائتلاف عربی: بمباران زاغه پهپاد، پاکسازی حجه و هلاکت یک فرمانده میدانی

یکشنبه, 1 سپتامبر, 2019 - 12:15

ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن روز یکشنبه اول سپتامبر ۲۰۱۹ اعلام کرد، جنگنده‌های این ائتلاف چندین زاغه پهپاد و موشک پدافندی متعلق به شبه نظامیان حوثی را بمباران کرده‌است.

به گزارش الشرق الاوسط، سخنگوی ائتلاف عربی در بیانیه ای گفت زاغه‌های تسلیحاتی که مورد هدف جنگنده‌های ائتلاف قرار گرفت، در مناطق ذمار در جنوب صنعا واقع شده‌است.

به گفته ائتلاف عربی در این عملیات هوایی تعدادی از زاغه‌های هواپیماهای بدون سرنشین (پهپاد) و موشک‌های دفاعی هوایی به‌طور کامل منهدم شد.

ائتلاف عربی برای حمایت از دولت قانونی یمن، مشروعیت یمن تأکید کرد که این عملیات با در نظر گرفتن همه مسائل امنیتی و اطلاعاتی برای دوری جستن از قربانی شدن غیر نظامیان صورت گرفته و با تمام چارچوب‌های بین‌المللی جنگ مطابق است.

همزمان با این بمباران‌ها نیروهای زمینی ارتش ملی یمن، با پشتیبانی نیروهای ائتلاف عربی تمام مناطق مشرف به شهر حرض در استان حجه شمال غرب یمن را از وجود شبه نظامیان حوثی پاکسازی کردند.

در همین حال مرکز رسانه‌ای ارتش ملی یمن اعلام کرد، یگان‌های ارتش ملی در تلاشند تا روستاها و مزارع اطراف شهر تازه آزاد شده حرض را از وجود عناصر حوثی‌ها به‌طور کامل پاکسازی کنند.

مرکز اطلاع‌رسانی همچنین گفت که یگان‌های مین روبی ارتش ملی یمن تمام میادین مین که توسط شبه نظامیان حوثی به جای مانده‌است را خنثی و پاکسازی کردند.

مرکز اطلاع‌رسانی از به اسارت درآوردن ۱۱ شبه نظامی حوثی خبر داد. ارتش ملی یمن طی عملیات دو روز گذشته نیز ۲۰ تن از عناصر حوثی از جمله چند فرمانده را به اسارت درآورده است.

یکی از فرماندهان برجسته و میدانی شبه نظامیان حوثی در جریان درگیری‌ها بین ارتش ملی یمن مورد حمایت ائتلاف عربی کودتاگران حوثی در استان صعده که دژ محکم حوثی‌ها به‌شمار می‌رود، کشته شد.

رسانه‌های شبه نظامیان حوثی، کشته شدن فرمانده برجسته خود در محور صعده را تأیید کردند.

رسانه‌های این گروه روز شنبه از کشته شدن سرتیپ امین حمید الحمیری در جریان درگیری‌ها در جبهه کتاف در شرق استان صعده خبر دادند این گروه از به جزئیات حادثه کشته شدن این فرمانده معروف خود اشاره نکردند. اما منابع میدانی نیروهای ارتش ملی یمن و ائتلاف عربی تأیید کردند که فرمانده مذکور حوثی‌ها در حمله هوایی جنگنده‌های ائتلاف عربی در جبهه کتاف او و همراهانش مورد هدف قرار گرفته و کشته شد.

نیروهای ارتش ملی با پشتیبانی به کمک نیروهای ائتلاف عربی طی دو روز گذشته در منطقه کتاف در استان صعده شمال یمن پیشرفت‌های چشمگیری داشتند.

براساس وب سایت رسمی ارتش ملی یمن، نیروهای این کشور توانستند همه جاده‌های منتهی به منطقه «آل بوجباره» در بخش کتاف را به کنترل خود درآورده و تمام خطوط تدارکاتی حوثی‌ها را قطع کنند.

همزمان با درگیری‌های شدید، نیروهای ارتش ملی با آتش توپخانه ای شدید بر مواضع و تجمعات شبه نظامیان حوثی شماری از آنان را کشته و تعدادی از آنها مجبور به فرار از منطقه شدند.

عملیات ارتش ملی یمن با پوشش گسترده جنگنده‌های ائتلاف عربی همراه بود. حملات ارتش یمن به کشته و زخمی شدن تعدادی از شبه نظامیان حوثی و انهدام وسایل نقلیه و سلاح‌های آنها شد.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای