​السیسی در کویت: امنیت خلیج بخش جدایی‌ناپذیر از امنیت مصر است

​السیسی در کویت: امنیت خلیج بخش جدایی‌ناپذیر از امنیت مصر است

شیخ صباح الاحمد راهی واشنگتن می‌شود
دوشنبه, 2 سپتامبر, 2019 - 20:15

عبدالفتاح السیسی رئیس‌جمهور مصر در پایان سفر دو روزه به کویت و دیدار با مقامات این کشور گفت: «امنیت ملی کویت و کشورهای حوزه خلیج بخش جدایی‌ناپذیر از امنیت ملی مصر است».

به گزارش الشرق الاوسط، از سوی دیگر، امیر کویت امروز (دوشنبه) در سفری رسمی به واشینگتن می‌رود و طی آن با دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا به بررسی تحولات منطقه و مبارزه با تروریسم می‌پردازد.

روز جمعه کاخ سفید اعلام کرده بود که ترامپ در ۱۲ سپتامبر با امیر کویت در واشنگتن دیدار خواهد کرد و پیش‌بینی می‌شود که دو طرف در جریان این دیدار به بررسی تحولات منطقه و همکاری امنیتی دوجانبه و همچنین مسائل مبارزه با تروریسم بپردازند.

بسام راضی، سخنگوی ریاست جمهوری مصر اعلام کرد، شیخ صباح الاحمد الصباح امیر کویت ضمن استقبال از سفر عبدالفتاح السیسی رئیس‌جمهوری مصر، روابط برادرانه، صادقانه و تاریخی مستحکم میان دو کشور را ستود.

رئیس‌جمهور مصر پس از سفر خود به ژاپن عصر روز یکشنبه این کشور را به مقصد کویت ترک کرد.

امیر کویت در جریان این دیدار ضمن ستودن نقش کلیدی قاهره در راستای حمایت از امنیت و ثبات کشورهای عربی و تلاش‌های آن در راستای تقویت همکاری مشترک میان کشورهای عربی در تمامی سطوح، تأکید کرد: مصر نزد ملت کویت از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است.

وی همچنین نسبت به تداوم تقویت روابط متمایز دوجانبه در تمامی زمینه‌ها به ویژه در زمینه اقتصادی و رشد و توسعه محور ابراز امیدواری کرد.

در همین راستا، سیسی در جریان این دیدار تأکید کرد که قاهره به روابط تاریخی میان مصر و کویت و ملت دو کشور افتخار می‌کند و قاهره در سطوح رسمی و مردمی از مواضع کویت در خصوص حمایت از اراده ملت مصر و تلاش‌های توسعه محور آن تقدیر می‌کند.

رئیس‌جمهوری مصر در جریان این دیدار تأکید کرد، امنیت ملی کویت و کشورهای حوزه خلیج بخش جدایی‌ناپذیر از امنیت ملی مصر است و قاهره به تداوم همکاری موجود میان دو کشور در زمینه‌های مختلف تمایل دارد.

در همین راستا، بسام راضی تصریح کرد: رئیس‌جمهوری مصر با شیخ جابر المبارک الاحمد الصباح نخست‌وزیر دولت کویت نیز دیدار کرد و در جریان این دیدار، روابط متمایز میان دو کشور را ستود و از دولت و ملت کویت تقدیر کرد.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای