افتتاح بزرگ ترین پارک زیرآبی جهان در بحرین

افتتاح بزرگ ترین پارک زیرآبی جهان در بحرین

این پارک به مساحت ۱۰۰ هزار متر مربع است
یکشنبه, 8 سپتامبر, 2019 - 12:00

بزرگ ترین پارک زیرآبی جهان با مساحت پارک ۱۰۰ هزار متر مربع روز جمعه (۶ سپتامبر) در شمال آب های بحرین افتتاح شد.
مرکز این پارک هواپیمای بوئینگ ۷۴۷ غرق شده در عمق ۲۰ تا ۲۲ متری دریا است.
مراکز رسمی آموزش غواصی در بحرین با سفر به بدنه هواپیما درباره شرایط امنیت و سلامت آن تحقیق کرده که آیا هواپیما از شرایط لازم برای بازدیدکنندگان برخوردار است یا نه.
این پارک توسط زاید بن راشد الزیانی وزیر صنایع و تجارت و گردشگری بحرین افتتاح شد.
او گفت «پارک زیرآبی بحرین بزرگ ترین پارک غواصی در جهان است. این محوطه برای افزایش مناطق گردشگری ساخته شده. دپارتمان گردشگری بحرین در نظر دارد تا با استفاده از دریا و ساحل و جزایر پیرامون بحرین به توسعه صنعت توریسم بپردازد».
وزیر صنایع و تجارت و گردشگری و رییس اجرایی شورای عالی محیط زیست دکتر محمد مبارک بن دینه و گروهی از غواصان باتجربه و آماتور در این هواپیمای غرق شده غواصی کردند.
دکتر محمد مبارک بن دینه گفت «این پارک پروژه منحصر به فردی برای علاقمندان به غواصی و شناگران و طرفداران محیط زیست به شمار می روند که با همکاری شورای عالی محیط زیست و دپارتمان گردشگری بحرین و بخش خصوصی راه اندازی شده است».
بن دینه افزود « پارک محیط امنی برای حیات و تولید مثل صخره های مرجانی و موجودات دریایی فراهم می کنند و بهترین محیط برای تولید مثل ماهیان به شمار می رود».
او در ادامه اشاره کرد «صخره های مرجانی فضای مناسبی برای تولید مثل آبزیان و نیز منبع غذایی و زیستگاه مناسبی برای تولید مثل به شمار می روند و یکی از جاذبه های توریستی هستند».
دیگر بخش های این پارک عبارتند از: نمونه خانه سنتی یک تاجر مروارید و صخره های مرجانی مصنوعی و مجسمه هایی که زیر آب نصب شده اند که زیستگاه مناسبی برای موجودات دریایی بحرین هستند. این پارک در حمایت از تولید مثل صخره های مرجانی و محیط زیست سهیم است.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای