تاکید خالد بن سلمان بر دیدگاه ثابت سعودی در حمایت از یمن و حکومت قانونی

تاکید خالد بن سلمان بر دیدگاه ثابت سعودی در حمایت از یمن و حکومت قانونی

دیدار با رییس جمهور یمن بنا به توصیه ولیعهد سعودی
شنبه, 14 سپتامبر, 2019 - 14:45
شاهزاده خالد بن سلمان معاون وزیر دفاع سعودی در دیدار با عبد ربه منصور هادی (سبا نت)

شاهزاده خالد بن سلمان معاون وزیر دفاع سعودی و عبد ربه منصور هادی رییس جمهور یمن روز جمعه (۱۳ سپتامبر) دیدار کردند. این نشست در ریاض و با توصیه شاهزاده محمد بن سلمان ولیعهد و معاون رییس شورای وزیران و وزیر دفاع سعودی انجام شد.
شاهزاده خالد بن سلمان بر دیدگاه ثابت سعودی در حمایت از یمن و حکومت قانونی این کشور به رهبری پرزیدنت عبد ربه منصور هادی تاکید کرد.
او افزود «حمایت از یمن در راستای برقراری امنیت و ثبات و صلح بنا به مراجع صلح در این کشور یعنی طرح کشورهای خلیج و ابزارهای اجرایی آن و نتایج گفتگوهای ملی و قطعنامه های بین المللی در راس آنها قطعنامه ۲۲۱۶ انجام می شود. امنیت یمن بخش جدایی ناپذیر از امنیت سعودی است».
معاون وزیر دفاع سعودی از توجه و تلاش های رییس جمهور یمن برای گفتگو در راستای بررسی و برطرف کردن مشکلات تمجید کرد.
شاهزاده خالد بن سلمان در توییتی نوشت «دیدار با جناب رییس جمهور یمن با توصیه ولیعهد صورت گرفت. بنده در این دیدار بر حمایت سعودی از جناب رییس جمهور یمن و حکومت قانونی در راستای حفظ نهادهای حکومتی و بازگشت امنیت و ثبات در یمن تاکید کردم».
او افزود «نتایج این نشست مثبت بود. در این نشست روابط بین دو کشور و همکاری استراتژیک دو جانبه و اهمیت گفتگو برای ایجاد راهکار برای مشکلات یمن و تداوم همکاری و هماهنگی بین دو کشور برای مقابله با شبه نظامیان حوثی مورد حمایت ایران و مبارزه با تروریسم و تامین امنیت کشتیرانی مورد بررسی قرار گرفت».
محمد آل جابر سفیر سعودی در یمن و سپهبد علی محسن صالح معاون رییس جمهور یمن و دکتور معین عبد الملک نخست وزیر یمن و دکتر سالم الخنبشی معاون نخست وزیر یمن و دکتر عبد الله العلیمی مدیر دفتر ریاست جمهوری یمن حضور داشتند.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای