ترامپ: می دانیم حمله به آرامکو کار چه کسی بوده و آماده اقدام نظامی هستیم

ترامپ: می دانیم حمله به آرامکو کار چه کسی بوده و آماده اقدام نظامی هستیم

دوشنبه, 16 سپتامبر, 2019 - 10:45
ترامپ گفت با توجه به برخی دلایل می توانیم حدس بزنیم این حمله کار چه کسی بوده (فرانس پرس)

دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا روز دوشنبه (۱۶ سپتامبر) از «آمادگی» برای اقدام نظامی علیه عاملان حمله تروریستی به دو پالایشگاه آرامکو سعودی خبر داد.
واشنگتن پیشتر اعلام کرد ایران در این حملات نقش دارد.
ترامپ با انتشار توییتی افزود «خطوط عرضه نفت سعودی مورد حمله قرار گرفتند. دلایلی هست که نشان می دهد این حمله کار چه کسی بوده است. ما برای اقدام نظامی با توجه به نتایج تحقیق کاملا آماده هستیم. اما با این حال منتظر خبر دولت سعودی هستیم که اعلام کند چه طرفی پشت این حمله بوده و چطور با آن برخورد خواهد شد».
ترامپ خبرهای منتشر شده درباره موافقت وی برای دیدار با مقام های ایرانی را تکذیب کرد و گفت «این خبرها که می گوید من آماده دیدار «بدون شرط» با سران ایران هستم (طبق معمول)! دروغ است».
از سوی دیگر رییس جمهور آمریکا گفت که او مجوز استفاده از ذخایر راهبردی نفت آمریکا را صادر کرده است. این اظهارات به دنبال حمله پهپادی در پالایشگاه های نفت آرامکو و کاهش تولید نفت سعودی مطرح شد.
ترامپ با انتشار توییتی افزود «با توجه به حمله به تاسیسات آرامکو سعودی که ممکن است بر قیمت های نفت تاثیر بگذارد من مجوز برداشت از ذخیره استراتژیک نفت را در صورت لزوم و به مقداری که اعلام خواهد شد صادر کردم».


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای