سعودی: تولید نفت به روال سابق پیش از حمله به آرامکو بازگشت

سعودی: تولید نفت به روال سابق پیش از حمله به آرامکو بازگشت

عرضه سهام آرامکو متوقف نشده است
چهارشنبه, 18 سپتامبر, 2019 - 00:15
شاهزاده عبد العزیز بن سلمان وزیر انرژی سعودی در نشست خبری (رویترز)

شاهزاده عبد العزیز بن سلمان وزیر انرژی سعودی روز سه شنبه (۱۷ سپتامبر) گفت «عرضه نفت در بازار به روال سابق یعنی پیش از حمله به پالایشگاه های شرکت آرامکو بازگشته است».
او در نشست خبری افزود «خبر بشارت بخش ملک سلمان و ولیعهد درباره بازگشت تولید نفت به روال سابق است».
شاهزاده عبد العزیز بن سلمان خاطر نشان کرد «عرضه نفت در داخل کشور پس از حمله های اخیر تغییر نکرد. این حمله تروریستی حمله به همه کشورهای در حال ظهور و پیشرفته است».
او یادآور شد «حمله به حوزه نفتی ما حمله به بازار انرژی جهان است». شاهزاده عبدالعزیز بن سلمان از جامعه جهانی خواست تا عاملان این عملیات تروریستی را مورد بازخواست قرار دهد.
وی افزود «ما در حال بررسی و جستجوی طراح اصلی و شرکای حمله به آرامکو هستیم».

 وزیر انرژی سعودی در ادامه گفت «یک تیم بین المللی مورد حمایت سازمان ملل تحقیق در مورد حمله را آغاز کرده و هویت طراح حمله پس از تحقیق به کلیه طرف های بین المللی ابلاغ می گردد».
وزیر انرژی سعودی افزود «بازار جهانی و حتی کشورهایی که از سعودی نفت وارد نمی کنند ضربه خوردند» و «آرامکو از ذخایر عظیمی در کشور و در سراسر جهان برخوردار است».
از سوی دیگر، یاسر الرمیان رییس هیات مدیره آرامکو گفت «مهار آتش سوزی ناشی از حملات کمتر از هفت ساعت طول کشید. ما اینک دو میلیون نفت در روز در تاسیسات بقیق تولید می کنیم».
الرمیان افزود «عرضه اولیه سهام آرامکو تعهد دولت است که متوقف نشده و در عرض ۱۲ ماه آینده انجام می شود».
در همین راستا، امین الناصر رییس اجرایی آرامکو گفت «برداشت ذخایر نفتی در آخر ماه جاری جبران می شود. شرکت آرامکو پس از این حمله ها «قدرتمندتر» شده است.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای