تاکید سعودی بر قدرت این کشور در دفاع از خاک و تاسیسات حیاتی و پاسخ به خصومت ورزی ها

تاکید سعودی بر قدرت این کشور در دفاع از خاک و تاسیسات حیاتی و پاسخ به خصومت ورزی ها

شورای وزیران خواستار اقدام قاطعانه تر جامعه جهانی برای توقف این حملات شد
چهارشنبه, 18 سپتامبر, 2019 - 00:45

جلسه شورای وزیران بر قدرت سعودی در دفاع از خاک کشور و تاسیسات حیاتی و پاسخ به اقدام خصمانه هر طرفی که باشد تاکید کرد.
این نشست روز سه شنبه (۱۷ سپتامبر) به ریاست ملک سلمان بن عبد العزیز خادم حرمین شریفین برگزار شد.
خادم حرمین شریفین ضمن تشکر و قدردانی از سران کشورهای دوست و روسای جمهوری و سازمان های منطقه ای و بین المللی به خاطر محکومیت حمله خرابکانه به دو پالایشگاه نفت آرامکو در بقیق و هجره خریص گفت «سعودی قدرت تعامل با نتایج حملات بزدلانه این چنینی را دارد. حملات آرامکو نه تنها تاسیسات حیاتی کشور را هدف گرفت بلکه عرضه نفت جهان و ثبات اقتصاد جهانی را تهدید کرد».
شورای وزیران افزود «این حمله بزدلانه در بزرگ ترین و مهم ترین تاسیسات نفتی جهان در راستای حملات متعدد به تاسیسات حیاتی قرار دارد که مسیر کشتیرانی را تهدید و بر ثبات رشد اقتصاد جهان تاثیر منفی گذاشت».
شرکت کنندگان در این جلسه گفتند که سعودی از خاک و تاسیسات حیاتی اش دفاع می کند و از قدرت واکنش به این حملات از هر طرفی که باشد برخوردار است. سعودی از جامعه جهانی می خواهد تا اقدامات قاطعانه تری برای متوقف کردن این حملات در پیش بگیرد. این حمله ها امنیت منطقه و نیز امنیت نفتکش ها و اقتصاد جهان را در معرض خطر قرار می دهد. ضمنا باید عاملان این حملات بازخواست شوند».
ترکی الشبانه وزیر اطلاع رسانی سعودی گفت شورای وزیران بار دیگر اقدام نخست وزیر اسرائیل برای الحاق بخش هایی از کرانه باختری اشغالی در ۱۹۶۷ را محکوم کرد.
او افزود «این اقدام در کل ملغی و باطل و تنش جدی علیه مردم فلسطین و نقض آشکار منشور سازمان ملل و قوانین بین الملل است و همه تلاش ها و طرح های مطرح شده درباره صلح پایدار و عادل در منطقه را ناکام می کند. لذا جامعه جهانی باید به مسئولیت قانونی و اخلاقی و انسانی برای مقابله با جنایت ها و اقدامات اسرائیل در نقض حقوق مردم فلسطین عمل کند».


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای