عراق درخواست خرید ۲۰ میلیون بشکه نفت از سوی سعودی را تكذيب كرد

عراق درخواست خرید ۲۰ میلیون بشکه نفت از سوی سعودی را تكذيب كرد

جمعه, 20 سپتامبر, 2019 - 01:30
یکی از تاسیسات «آرامکو» در سعودی (الشرق الاوسط)

شرکت بازاریابی نفت دولتی عراق (سومو) روز پنجشنبه (۱۹ سپتامبر) خبر منتشر شده درباره درخواست سعودی برای خرید ۲۰ میلیون بشکه نفت از عراق پس از حمله به تاسیسات نفتی سعودی را تکذیب کرد.
این شرکت وابسته به وزارت نفت عراق به نقل از حیدر الکعبی مدیر واحد روابط و رسانه ای اش اعلام کرد «شرکت بازاریابی نفت (سومو) خبر منتشر شده درباره درخواست سعودی برای خرید نفت از عراق را کاملا تکذیب می کند».
این اظهارات در واکنش به گزارش منتشر شده در روزنامه «وال استریت ژورنال» در روز چهارشنبه (۱۸ سپتامبر) مطرح شد.
بنا بر اين گزارش افزود «سعودی با شرکای بین المللی از جمله عراق برای جبران کمبود عرضه نفت پس از حمله به شرکت آرامکو گفتگو کرده است».
آرامکو برای جبران تولید از دست رفته به دنبال حمله به دو پالایشگاه نفت مهم در بقیق و خریص و توقف تولید ۵.۷ میلیون بشکه در روز یعنی چیزی معادل نیمی از تولید نفت سعودی تلاش می کند.
شاهزاده عبد العزیز بن سلمان وزیر انرژی سعودی روز سه شنبه (۱۷ سپتامبر) گفت «پس از تعمیر دو پالایشگاه آسیب دیده تولید آرامکو تا آخر ماه جاری به روال عادی برمی گردد».
امین الناصر مدیر اجرایی آرامکو گفت «۴۰ درصد تولید متوقف شده یعنی معادل حدود دو میلیون بشکه در روز در بقیق و خریص جبران شد. آرامکو برای تامین تقاضا و تعهدات خود در قبال خریداران بین المللی از ذخایر این شرکت در داخل و خارج سعودی برداشت کرد».


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای