پلیس مکه: سرلشکر الفغم بر اثر شلیک گلوله دوستش کشته شد

پلیس مکه: سرلشکر الفغم بر اثر شلیک گلوله دوستش کشته شد

یکشنبه, 29 سپتامبر, 2019 - 13:00


پلیس مکه روز یکشنبه (۲۹ سپتامبر) از شهادت سرلشکر عبد العزیز الفغم محافظ شخصی ملک سلمان بن عبد العزیز خادم حرمین شریفین بر اثر شلیک گلوله دوستش خبر داد.
پلیس مکه در بیانیه ای اعلام کرد «سرلشکر عبد العزیز بن بداح الفغم شامگاه شنبه به منزل دوستش ترکی بن عبد العزیز السبتی در محله الشاطی در استان جده رفته بود. در آن دیدار دوست آنها به نام ممدوح بن مشعل آل علی سرزده وارد می شود».
به گفته بیانیه «تنش و بحث بین سرلشکر عبدالعزیز الفغم و ممدوح آل علی بالا می گیرد. آل علی از خانه خارج می شود و با یک کلت برمی گردد و به سمت مرحوم سرلشکر عبد العزیز الفغم شلیک می کند. او و دو نفر دیگر -برادر صاحبخانه و یکی از کارگران فیلیپینی- زخمی می شوند».
این بیانیه افزود «ماموران پس از ورود به محل وقوع حادثه با تیراندازی فرد قاتل روبرو شدند. او حاضر نبود تسلیم شود که با اقدام به موقع ماموران روبرو شد».
پلیس مکه توضیح داد «در جریان حادثه سرلشکر عبد العزیز الفغم پس از انتقال به بیمارستان بر اثر جراحت وارده گلوله به شهادت رسید. کما اینکه ترکی بن عبد العزیز السبتی از سعودی و جفری دالوینو ساربوز از فلیپین در این حادثه زخمی شدند. پنج مامور امنیتی نیز بر اثر تیراندازی زخمی شدند. همه مجروحان برای مداوا به بیمارستان منتقل شدند».
این بیانیه در ادامه گفت تحقیق در این پرونده از سوی دستگاه های ذیربط ادامه دارد.
مرحوم سرلشکر الفغم محافظ شخصی ملک عبدالله بن عبد العزیز بود و پس از درگذشت وی به عنوان محافظ شخصی ملک سلمان بن عبد العزیز تعیین شد.
ملک سلمان بن عبد العزیز در نیمه ۲۰۱۷ در فرمان پادشاهی رتبه عبد العزیز الغفم محافظ شخصی اش را به سرلشکری ارتقا داد.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای