غسان سلامه به الشرق الاوسط: دخالت خارجی منجر به ایجاد راهکار در لیبی نمی شود

غسان سلامه به الشرق الاوسط: دخالت خارجی منجر به ایجاد راهکار در لیبی نمی شود

یکشنبه, 6 اکتبر, 2019 - 13:45
غسان سلامه (رویترز)

غسان سلامه فرستاده سازمان ملل در امور لیبی گفت «تلاش برای خاموش شدن صدای تیراندازی و توپخانه ها» در لیبی ادامه دارد.
او افزود «مردم لیبی تنها طرفی هستند که از این جنگ ضرر کرده اند. جنگ در لیبی ارمغانی به جز کشتار و ویرانگری و دو دستگی بیشتر نداشته است».
غسان سلامه در گفتگو با الشرق الاوسط ضمن تاکید بر اینکه بحران لیبی توسط خود مردم لیبی حل می شود خاطر نشان کرد « دخالت خارجی منجر به ایجاد راهکار در لیبی نمی شود».
او یادآور شد «این باور در کلیه طرف های بین المللی و کشورهای تاثیر گذار در لیبی وجود دارد که رویکرد سیاسی و احیای روند سیاسی تنها راهکار برای پایان جنگ است. این باور در موفقیت نشست بین المللی مورد انتظار در مورد لیبی سهیم است».
سلامه با اشاره به شرایط کنونی افزود «یک چیزی به نام حزب واقعیت کنونی وجود دارد. این حزب شامل حال کلیه منتفعین از شرایط کنونی و گروه هایی که به شدت برای عدم تغییر شرایط کنونی تلاش می کنند می شود».
او در ادامه گفت «تحولات نشان داد که سیاست تعلل ورزی بی فایده و غیر واقع بینانه است. بازی تنش زایی منجر به فروپاشی همه ساختار حاکمیت می شود و همه ضرر خواهند کرد».
سلامه با حمایت از نمایندگی سازمان ملل در لیبی گفت «سازمان ملل در کنار اکثریت خاموش یعنی مردم لیبی قرار دارد. مردم به دلیل تداوم اختلافات سیاسی در رنج هستند».


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای