«سوریه دموکراتیک»: حمله ترکیه به «داعش» جان دوباره بخشید

«سوریه دموکراتیک»: حمله ترکیه به «داعش» جان دوباره بخشید

یکشنبه, 13 اکتبر, 2019 - 09:45
نیروهای دموکراتیک سوریه (آرشیو- رویترز)

گروه نیروهای سوریه دموکراتیک (گروه کردی) اعلام کرد «حمله ترکیه در شمال سوریه به گروه تروریستی (داعش) جان تازه بخشید».

این گروه از کشورهای عضو ائتلاف جهانی ضد داعش خواست منطقه پرواز ممنوع برای جنگنده های ترکیه اعلام کنند.

به گزارش رویترز ریدور خلیل یکی از رهبران ارشد نیروهای سوریه دموکراتیک در بیانیه ای افزود «این گروه به همکاری با ائتلاف جهانی ضد داعش به رهبری آمریکا ادامه می دهد و در عین حال جلوی حمله ترکیه به شمال سوریه می ایستد».

خلیل افزود «حمله ترکیه احتمال ظهور دوباره (داعش) را افزایش نداده بلکه در واقع این گروه جان تازه ای گرفته و هسته های (داعش) در قامشلو و حسکه و بخش های دیگر فعال شده اند».

او با اشاره به عملیات خودروهای بمبگذاری شده در این دو شهر گفت «ما در حال حاضر با ائتلاف جهانی ضد داعش همکاری می کنیم اما در دو جبهه پیکار می کنیم. جبهه حمله ترکیه و جبهه (داعش)».

نیروهای سوریه دموکراتیک از آمریکا خواست تا به «مسئولیت اخلاقی» خود در قبال این گروه برای مقابله با حمله ترکیه در شمال شرق سوریه عمل کند.

نیروهای سوریه دموکراتیک در نشست خبری در شهر حسکه افزود «هم پیمانان ما قول حمایت از ما دادند اما به یکباره و بدون اعلام قبلی پشت ما را خالی کردند و در اقدام ظالمانه نیروهایشان را از بخش های مرزی با ترکیه بیرون کشیدند».

«ما از هم پیمانان خود می خواهیم تا به وظایف و مسئولیت اخلاقی و وعده های خود عمل کنند و منطقه پرواز ممنوع برای جنگنده های ترکیه اعلام کنند».


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای