۱۴ نفر در عملیات نظامی ترکیه در شرق فرات کشته شدند

۱۴ نفر در عملیات نظامی ترکیه در شرق فرات کشته شدند

دیده بان حقوق بشر سوریه: آمار قربانیان «سوریه دموکراتیک» از آغاز عملیات نظامی ترکیه به ۱۰۴ تن رسید
یکشنبه, 13 اکتبر, 2019 - 16:45
دود بر فراز شهر تل ابیض در سوریه به دلیل بمباران ارتش ترکیه (فرانس پرس)

سازمان دیده بان حقوق بشر سوریه گفت ۱۴ شهروند غیر نظامی روز یکشنبه (۱۳ اکتبر) بر اثر آتشبار توپخانه ترکیه و تیراندازی ارتش این کشور و گروه های سوری هوادار کشته شدند.

عملیات نظامی ترکیه علیه پیکارجویان کرد در شمال شرق سوریه روز یکشنبه وارد پنجمین روز خود شد.

رامی عبد الرحمان مدیر این سازمان به فرانس پرس گفت «۹ شهروند غیر نظامی از جمله یک کودک در حمله توپخانه ای ترکیه در نزدیکی شهر راس العین (شمال حسکه) و شمال شهرک عین عیسی (شمال رقه) کشته شدند».

او افزود «نیروهای طرفدار ترکیه به سمت یک خودرو در جنوب شهر تل ابیض (شمال رقه) تیراندازی کردند و پنج شهروند غیر نظامی کشته شدند».

به گزارش سازمان دیده بان حقوق بشر سوریه آمار تلفات جانی نیروهای دموکراتیک سوریه که با ارتش ترکیه می جنگند به ۱۰۴ نفر رسید.

نیروهای دموکراتیک سوریه که توسط کردها رهبری می شود گفت ۴۵ نفر از نیروهای این گروه کشته شده اند.

درگیری ها میان نیروهای کرد از یک سو و ارتش ترکیه و گروه های سوری هوادار ترکیه از سوی دیگر در شمال سوریه در روز یکشنبه (۱۳ اکتبر) افزایش یافت. این درگیری ها در مناطق مرزی در جریان است. ترکیه به دنبال تصرف این مناطق است.

درگیری شدید در روستای سلوک واقع در حومه رقه منجر به تصرف این شهر از سوی ارتش ترکیه و گروه های سوریه هوادار ترکیه شد. حملات هوایی مناطق مجاور شهر را هدف گرفتند.

یک منبع نظامی نیروهای سوریه دموکراتیک به فرانس پرس گفت «درگیری های شدیدی در روستای سلوک در جریان است. ترک ها برای تصرف این روستا در تلاشند اما ما با آنها درگیر شدیم».

رسانه های ترکیه می گویند ترکیه به دنبال تصرف نوار مرزی ۱۲۰ کیلومتری با سوریه است. این منطقه تا عمق حدود ۳۰ کیلومتری کشیده شده است. شهرهای متعددی در این منطقه واقع شده؛ از تل ابیض در استان رقه در شمال سوریه تا راس العین در استان حسکه در شمال شرق سوریه.


اخبار مرتبطپیشنهاد ما

چند رسانه‌ای